Ecency Uygulaması Hakkında - Yıllardan Sonra...

avatar
(Edited)

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi çok uzun aradan sonra @baycan geri döndü. Baycan deyince benim için akan sular duruyor. Dünyanın en iyi kalpli insanı. Her tür zorluğa gülümseyerek bakabilen cesur arkadaşımız. Benim gibi geçimsizle bunca zaman bu kadar iyi anlaşabilen insan sayısı sınırlıdır 😀 Onu buraya dönmeye arkadaşı Canan ikna etmiş. Gidelim, Hive'da ortam güzel, eskiden olduğu gibi sohbetler muhabbetler ederiz, güzel paylaşımlar yaparız demiş geri getirmiş. Bunun için kendisine ayrıca buradan bir kez daha teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Teşekkür ederim @uzercanan ikiniz de harikasınız. Zaten Baycan'ın güzel insanları kendine mıknatıs misali çekme gibi gizli güçleri var. (Evet bu sahip olduğu gizli güçlerinden sadece biri. BTC fiyatını tahmin eden kristal küresinden sonra ikinci sırada)

Sizlere Baycan'ı anlatmaya kalksam bir post yetmez. Hiç durmadan rahat 10 post yazabilirim. Bu yüzden burada kendimi durdurmak ve sadede gelmek istiyorum 🙂 Baycan dün bana Hive üzerinden yorum atıp ecency.com kullanmaya başladığını ve memnun kaldığını yazdı. İlk döndüğünde ona Ecency'i önermiştim. Bu uygulamayı geri dönen veya yeni gelen arkadaşlara genelde öneririm. Uygulamayı beğenince sen en iyisi bu konuyu ayrı bir postta anlat, böylece bilmeyen arkadaşlarımız da öğrenip kullanmaya başlayabilirler dedi. Önceki postlarımda, yorumlarımda zaman zaman Ecency'den bahsettim. Ama ayrı bir postta anlatmamıştım. Bence kesinlikle iyi fikir, bu fikri verdiği için arkadaşıma teşekkür etmek istiyorum.

resim.png

Zaten uygulamanın geliştiricisi @good-karma 'ya da bir süredir Hive üzerinden teşekkür etmek istiyordum. Geçenlerde bir sorunla ilgili kendisine yazdığımda bunun bir bug'dan kaynaklandığını ve kısa sürede ilgileneceğini söyledi. Ben tabii teşekkür ettim ama sanıyorum ki, yapılacaklar listesine alınacak, kodlarla uğraşılacak, günler, haftalar sürecek ve sorun çözülecek. Çünkü kendisi çok yoğun bir insan. Bir Ecency değil, Hive'da witness, aynı zamanda Hivesigner ile ilgileniyor, Hivesearcher ile ilgileniyor... Bir iki saat ya geçti ya geçmedi, sorunu çözdüğünü yazdı. Bunun için kendisine bir kez daha buradan teşekkürlerimi iletip sizlere Ecency'i anlatmaya başlamak istiyorum.

Ecency Nedir, Ne Değildir?

Ecency hakkında yazarken inanılmaz nostaljik anlar yaşıyorum, çünkü bu benim Steem zamanlarında kullandığım ilk steem tabanlı uygulama. O dönemde tabii kıtlık zamanı, dapps falan ne arar, Esteem'i gördüm, deneyip beğenince arkadaşlarıma önerdim, hep beraber kullanmaya başladık. Hatta bir post yazıp uygulama ile ilgili bilgi vermeye çalışmıştım. O zamanlar tabii sadece mobil versiyonu vardı.

Zamanla uygulama geliştirildi, mobil versiyonun yanında Surfer adı altında masaüstü versiyonu da çıktı. Bu versiyonu kullanarak ilk defa eski yazılarımızı editleyebildiğimize sevinmiştik. Blockchainde henüz bu özellik yoktu. 7 günü geçince yazılar değiştirilemiyordu.

Eski güzel günlerdi. Sonrası malum. Hep beraber Hive'a taşınmamız gereken bir durum oluştu. İyi ki Esteem de tüm önemli uygulamalar ve topluluk üyeleriyle birlikte buraya taşındı. Bir süre sonrasında adı "steem" kelimesini içerdiğinden dolayı değişti. (Aslında esteem tek başına güzel bir anlama geliyordu.) Yeni ismi Ecency oldu.

Burada beni en çok sevindiren şey Windows, Android ve iOS versiyonlarının yanı sıra web versiyonun da olmasıydı. Ecency.com sitesi üzerinden tıpkı diğer versiyonlarda olduğu gibi Hive key'lerimizle giriş yapıp işlemlerimizi yapabiliyoruz. Ben normalde en çok bu versiyonu kullanıyorum. İşim gereği laptopımdan çok fazla uzak kalmadığım için bu versiyonun gelmesi benim için güzel sürpriz oldu. Bu yüzden anlatımımı web versiyonu üzerinden yapıyorum. Ama sizler mobil ya da masaüstü versiyonu da kullanabilirsiniz. Hangisi kolayınıza geliyorsa.

Yani, Ecency.com nedir diye soracak olursanız, bu Hive blockchaini kullanan web arayüzü. Tıpkı Hive.blog gibi. Tabii yıllarca aynı arayüzü kullanan insanlar bir anda farklı uygulamaya geçince karışık bulabiliyorlar. Bu çok normal bir durum. Biz buna web literatüründe "bebek ördek sendromu" diyoruz. 🦆 Zamanla ve kullandıkça herkes alışıyor ve artık acemilik çekmiyor.

resim.png

Ecency.com sitesine giriş için Hive şifrelerimizi kullanıyoruz. Posting key ile giriş yapabilirsiniz. Gerekirse sonra farklı işlemleriniz için active key talep edilecektir zaten. Ya da Hivesigner ile giriş yapabilirsiniz.

Ecency'in bir başka güzel tarafı da Hive blockchainine yeni kullanıcılar kazandırması. Eğer şifreniz yoksa "Sign up" linkine tıklayarak yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz. Bunun için sadece kullanıcı adı ve e-mail adresi girmeniz yeterlidir. Telefon bilgisi istenmiyor. Burada "Referred user" bölümü var. Yani Ecency'de alt üyelik özelliği var. Arkadaşlarınızı davet ederken sona kendi kullanıcı adınızı yazabilirsiniz. https://ecency.com/signup?referral=kullaniciadiniz Yeni gelenler böylelikle 250 puan kazanırlar size de 100 puan kazandırırlar.

resim.png

Puan mı Dedin? Nedir Bu Puanlar?

Ecency.com üzerindeki aktiviteleriniz için Ecency puanları kazanıyorsunuz. Tabii bu sadece web versiyonu için geçerli değil. Mobil ya da masaüstü versiyonunda da aynısı var. Çeşitli sosyal aktiviteleriniz sizlere puan olarak geri dönüyor. Yani post yazınca, yorum yazınca, oy verince, reblog yapınca... veya sadece kalbiniz atınca ♥️ puanlar kazanmaya başlıyorsunuz. Bu puanları ne için kullandığımızdan az sonra bahsedeceğim. Şunu da eklemek istiyorum. Bu puanlara ileride "Ecency Token" diyeceğiz. Yani Hive'da yeterli altyapı oluştuktan sonra biriken puanlar tokenlara dönüştürülecek. O yüzden şimdiden elinizden geldiğince puan biriktirmenizde yarar var.

resim.png

*Ecency puanlar genel olarak 3 şekilde birikebilir:

  1. Ecency.com, mobil veya masaüstü sitesi üzerinden sosyal aktivitelerde bulunarak.
  2. Ecency wallet kısmından puan satın alarak.
  3. Ecency hesabına HP (Hive Power) delegate ederek.

Bu sonuncuyu biraz daha detaylandırmam gerekirse, @ecency adresine HP delegate ediyorsunuz ve delegate ettiğiniz her 100 HP karşılığında günlük 10 puan kazanıyorsunuz. Ama kazanacağınız bununla sınırlı değil. Ayrıca günlük Hive ödemeleri gönderiliyor. APR hesaplaması yapmadım son günlerde ama geri dönüşler bayağı iyi. Tabii sabit bir rakamdan söz etmek mümkün değil. Çünkü Ecency kürasyon gelirlerinin (curation rewards) tamamını dağıtıyor. Ve küratörler manuel olarak yazıları kontrol edip oy atıyorlar. Bu nedenle rakam her gün değişiyor.

Ne İşimize Yarayacak Bu Puanlar?

Ecency puanları ya da geleceğin tokenlarını biriktirin dedim. İyi de ne yapacağız bunlarla?

Gelecekte, tokena dönüştüklerinde diğer tokenlar gibi alınıp satılabilecek. Şu anda isteyenler satın alabiliyorlar ama satma işlemi henüz yok. Bunun yerine aşağıdakiler yapılabilir.

Ecency Puanlarla Yapılabilecekler:
1. Postlara oy atma (Boost) - Biriktirdiğiniz puanlarla kendi postlarınıza veya beğendiğiniz başka postlara oy attırabilirsiniz. Bunun için yazının yanındaki 3 noktaya tıklayıp Boost'u seçebilirsiniz:

resim.png

2. Postları tanıtma (Promote) - Postumu çok kişi görsün, etkileşim artsın dyorsanız tanıtma seçeneğini tercih edebilirsiniz.

3. Bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz (Gift to someone) - Ben arada birkaç kişiye atıyorum.

resim.png

4. Postlara tip atabilirsiniz (Tip) - Bizde bu tip alışkanlığı yok ne yalan söyleyeyim. Turizm ve hizmet sektörü çalışanlarının alman turistleri sevmeleri boşuna değil yani.

5. Biriktirebilirsiniz - Token olana kadar biriktirip bekletebilirsiniz. Bir alışveriş bağımlısı olarak benim için zor bir seçenek olduğunu itiraf etmeliyim 😀

Gördüğünüz gibi puanlar çok kullanışlı. Onlarla istediğinizi yapabilirsiniz. Özellikle yorum atmayı, sohbet muhabbet etmeyi seven biriyseniz yorumlarınız ve postlarınız için bu arayüzünü kullanıp çok kolay puan biriktirebilirsiniz.

Ecency Hive için çok şey ifade ediyor. Yeni gelen çoğu arkadaşımız hesabını buradan açtı, sonrasında puanları kullanarak hesabını geliştirdi. Ayrıca, bence Ecency sayesinde Hive'da etkileşim artıyor. Etkileşim olmayan soğuk blockchainlerle kıyaslandığında Hive çok iyi durumda şu anda. İnsanlar bazı şeylerin daha yeni farkına varmaya başladılar. Zamanla her şeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum.

Bugünlük bu kadar sevgili dostlar. Umarım yazım birilerine faydalı olur. Yorumlarınızı her zaman (konu ne olursa olsun) beklerim. Bu zor günlerde kendinize çok dikkat edin. 🤗 Hoşça kalın.0
0
0.000
63 comments
avatar

Ecency.com'u @anadolu'dan öğrenmiştim. Ama ben de senin bir paylaşımın sayesinde aktif bir şekilde kullanmaya başladım. Şu an sadece bu platformu kullanıyorum diyebilirim. Markete girmek için wallet.hive.blog kullanmak zorunda kaldığım zamanlar dışında @ecency'deyim. 😀

0
0
0.000
avatar

Senin gibi aktif üye kullanmazsa zaten olmazdı, iyi seçim kesinlikle. Anadolu belki eskiden hatırlıyordur. O da benim gibi buralardan hiç kopamadı. Uzak kaldığında bile takip etmeye çalışıyordu.
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Ecency'i her daim açık tutuyorum diyebilirim. Özellikle bildirimleri buradan kontrol ediyorum ^^

Bir de mobile versiyonda günde 1 defa puan çarkı çevrilebiliyor. Her zaman 5 puan verse de mobile kullanıcıların aklında bulunsun 😌 Güzel yazın için çok teşekkürler @damla.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Puan çarkı mı eklenmiş mobile 😀 Onu bilmiyordum son dönemlerde mobili kullanmadığım için. Bakıyorum birazdan çok merak ettim. Teşekkür ederim 🤗
!ENGAGE 50

0
0
0.000
avatar

Nereden çevriliyor? ben bulamadım

0
0
0.000
avatar

Merhaba. Cüzdana tıklayınca "Get Points" daha sonra "Free points"

0
0
0.000
avatar

Merhaba Damla hanım hive ekosisteminde yakaladığım başarıyı steem’de yakalayamadım. Neler yapmak gerekir bu konuda tavsiye verebilir misiniz?

0
0
0.000
avatar

Merhaba,

Ben steemit kullanmayalı bir seneden fazla oldu. Eskiden kullandığımız projelerin çoğu Hive'a taşındı. Son durumu takip etmiyorum açıkçası. Güzel yazılar yazmayı sevenler için en iyisi Hive bence.

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Acemi şansı 😀
resim.png

0
0
0.000
avatar

Az önce tekrar yaptım ve 5 geldi. Sanırım sorun bende ^^

0
0
0.000
avatar

Ecency güzel çalışıyor ve ben de bir süredir kullanıyorum ancak ilk kullanmaya başladığımda web ve masaüstü versiyonlarında resim yükleme işleminin başarısız olduğunu fark etmiştim. Bunun üzerine birkaç yerden yazdım ancak ufak bir anlaşmazlık yaşadık iletişimde.

Sonuç olarak ben biraz kurcalayınca sorunun kaynağını buldum. Masaüstü ve web arayüzlerinde posting key ile giriş yaparsanız resim yükleme çalışmıyordu. Sadece owner key, active key veya hivesigner ile giriş yapılması durumunda resim yüklemeye izin veriyordu. Neyse durumu bildirdim, ilgileneceklerini söylediler ama konuyu takip etmedim. Belki düzeltilmiştir belki de en azından masaüstü tarafı için sonraki versiyonu bekliyorlardır.

0
0
0.000
avatar

Fotoğraf yükleyememe sorununu bende yaşadım bi ara. Hatta Ecency.com'dan gönderimi yayınlayıp, hive.blog'dan editleyerek fotoğraf eklediğim birkaç gönderim oldu. Bi ara büyük boyutlu fotoğraf yüklemede sorun olduğunu ama küçük boyutlu fotoğrafları hemen yüklediğini gördüm.. Şu son zamanlarda ise problem yok gibi sorun yaşamıyorum.

0
0
0.000
avatar

Çok ilginç, bana Ecency'de denk gelmedi, ama paylaştığın çok iyi oldu. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlarımız olursa hivesigner kullanmalarını öneririz. Gerçi bildirince kısa sürede çözüme kavuşturuyorlar, şimdiye çözülmüş olabilir 👍
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Topluluğun bir kısmı Hive' a geçtiği zamanlarda ben Esteem' in aslında Hive' a geçtiğini bilmiyordum. Bir şeyler paylaşıyordum ve bakıyordum ki paylaşımlarım Steemit' te görünmüyor. Sonraları anladım topluluk ve Esteem Hive' a geçmiş. 😅 Bu da benim bir anım.
Çok bilgilendirici ve açıklayıcı bir yazı olmuş yine. Teşekkürler.

0
0
0.000
avatar

O da çok komik olmuş. Tabii o dönemde her şey çok ani geliştiği için uygulamalar hızla Hive'a taşınmak zorunda kaldılar. Ben de teşekkür ederim paylaştığın için 🙂
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Eline sağlık. Bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş. En azından benim açımdan öyle oldu. Çünkü bu yazıyı okuyana kadar gerçekten Ecency kullandığımı düşünüyordum 😂. Öğrendiğim yeni şeyler oldu teşekkürlerrr.

0
0
0.000
avatar

Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. İşe yaramasına çok sevindim 🙂
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Bunun için kendisine ayrıca buradan bir kez daha teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Teşekkür ederim @uzercanan ikiniz de harikasınız. Zaten Baycan'ın güzel insanları kendine mıknatıs misali çekme gibi gizli güçleri var.

Çok teşekkür ederim. Ama şöyle bir gerçeği atlıyorsun Sen olmasaydın, ev sahipligin, misafirperverligin olmasaydı sanırım ne ben ne de @baycan hive den haberimiz olmazdı ve burada tekrar bir aray gelemezdik. Teşekkürü en büyüğü sana gelsin, yanında alkışla beraber 👏👏 ☺️.

Geçen hafta bende senin Baycan yaptigin yorumlardan sonra #Ecency e girdim ve bir post paylaştım. Yeniliklerden haber verdigin için ayrıca teşekkür ederim. ☺️

0
0
0.000
avatar

Sen olmasaydın, ev sahipligin, misafirperverligin olmasaydı sanırım ne ben ne de @baycan hive den haberimiz olmazdı ve burada tekrar bir aray gelemezdik. Teşekkürü en büyüğü sana gelsin, yanında alkışla beraber

Aynen kuzummm 😍@damla iyilik meleğidir benim gözümde. Sen de öylesin enerjileriniz çok güzel ❤️

0
0
0.000
avatar

Çok iyi yapmışsın canım. Akşamları çaylarınızı kahvelerini alın gelin, sohbet muhabbet edelim. Eskisi gibi olmasa da, zamanla taşlar yerine oturur ve belki eskisinden de güzel olur her şey. Sürpriz gelecek mi? 😀
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Suprizi en geç salı günü yayınlayacağım. Umarım hoşunuza gider. Seninde dediğin gibi zamanla taşar yerine oturur belki eskisinden daha güzel olur. Bunun olabilmesi için neler mümkün 😘

0
0
0.000
avatar

Çooook merak ediyorum gerçekten. Tamam Salıya kadar sabredeceğim 😀

Anneler günün kutlu olsun ♥️

0
0
0.000
avatar

Heyecan yaptım şimdi umarım beklediğiniz değer 🙈
Seninde anneler günün kutlu olsun.. ♥️

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Canım benim herşeyi o kadar ayrıntılı, içten ve samimi anlatmışsın ki sana ne kadar teşekkür etsem az kalır. Gerçekten emeğine yüreğine sağlık 🤗💞. Buraya dönüşümün ana sebeplerinden birisi de senin içtenliğin ve dostluğundur. Canım arkadaşım @uzercanan da sağolsun çok teşviki oldu. Ona da buradan teşekkürlerimi iletiyorum 🤗 İyi ki varsınız 🤗 @ecency gerçekten her hali ile bize fayda sağlayan bir platform. Yorum yapınca bile 5000 puan veriyor. Dediğin gibi bu da platformdaki iletişimin artması için süper düşünülmüş bir mevzu. Geliştiricisi olan @good-karma yı tebrik ederim emekleri için buradan ona da teşekkür ediyorum 🤗.

Baycan deyince benim için akan sular duruyor. Dünyanın en iyi kalpli insanı. Her tür zorluğa gülümseyerek bakabilen cesur arkadaşımız. Benim gibi geçimsizle bunca zaman bu kadar iyi anlaşabilen insan sayısı sınırlıdır

Benden bu şekilde bahsetmem beni hem onure hem mutlu etti kuzummm 😍. Düşüncelerimiz karşılıklı. Benim gözümde sen bu platformun en yardımsever en candan meleğisin. Yolun hep açık olsun güzel kalpli arkadaşım. Herşey için yeniden çok teşekkür ederim ❤️

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Ben de teşekkür ederim her şey için. Anneler günün kutlu olsun canım 🤗
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Çok teşekkür ederim canım. Senin de anneler günün kutlu olsun kuzummm ❤️

0
0
0.000
avatar

Teşekkür ederim. Ama ben anne değilim ki 😀

0
0
0.000
avatar

Sen bu platformun annesisin, koruyup gözetiyorsun, yardım ediyorsun herkese. Anne olmak sadece çocuk doğurmak değildir. Emektir, sevgidir... Ve sen çok güzel bir anne adayısın.Şimdiden kutlu olsun anneler günün tekrardan canım 🤗

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

anneler günün kutlu olsun @baycan, iyi ki buradasın 🌼

0
0
0.000
avatar

Çok teşekkür ederim canım benim 🤗 senin de anneler günün kutlu olsun 😍 sen de iyiki burdasın ve bizimlesin 🤗

0
0
0.000
avatar

teşekkür ederim canım ama ben anne değilim ki :D

0
0
0.000
avatar

Anne adayısın ya kuzummm ❤️🤗. Anne adaylarının da anneler günü kutlanır. 😉

0
0
0.000
avatar

Sevgili @damla verdiğin bilgiler bizler için çok değerli bircok konuda bizleri aydınlatıyorsun senden çok şey öğrendik:) Bu tarz platformlara çok zaman ayıramıyorum zaman buldukça bakabiliyorum sadece. Umarım ilgilenebilirim öğrenmem gereken çok şey var. Bizleri bilgilendirmeye devam et:) Teşekkürler

0
0
0.000
avatar

Nikaja hoşgeldin 🤗 Nerelerdeydin? Zaman buldukça gel tabii bekliyoruz.

Bizleri bilgilendirmeye devam et:)

Tabii. Zevkle. Kendine iyi bak. Habersiz bırakma 🙂
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Zaman buldukça burdayım artık:)

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

@nikaja hoş geldin, seni gördüğüme sevindim, eskileri ve güzel günleri hatırlatıyorsun bana ☘

0
0
0.000
avatar

Ne kadar faydalı bir yazı olmuş, galiba sen olmasaydın bunları bizlerle paylaşacak, zamanını ayıracak kimse olmazdı 🙂

Eskiden esteem kullanıyordum ama ecency olarak yeni bir isim aldığını bilmiyordum. Tabi ki aylar önce sevgili @damla bana söyleyene dek :) Teşekkür ediyorum gayet memnunum 🌼

@baycan'ı ne güzel anlatmışsın ayrıca, o kadar istemiştik ki aramızda tekrardan olmasını..
demek ki nasip bu zamanmış, iyi ki ikna etmiş seni @uzercanan :)

0
0
0.000
avatar

Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için sevgili @sudefteri biz de seni çok özledik. 🤗

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Çok çok güzel oldu aramıza dönmeleri. Ben geçen @baycan ın 23 nisan yazısını gördüğümde sevinçten ne yapacağımı şaşırdım 😀

Tabii senin de dönüşün öyle oldu. Umarım keyif alacağın ortam olur ve hep bizlerle kalırsın 🤗
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Çok çok güzel oldu aramıza dönmeleri. Ben geçen @baycan ın 23 nisan yazısını gördüğümde sevinçten ne yapacağımı şaşırdım 😀

Çok tatlısın ❤️🤗 ben de postuna gelip bana hoşgeldin dediğinde aynı sıcaklıkla karşıladığında çok mutlu oldum 😊

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Points Boosting refund to @damla! 🤓
Due to one of these reasons:
1. Post is not published via Ecency.
2. Post is already curated by our team.
3. Post is not curated by our curators within 24 hours.
4. Post might be too old post, try more recent content.
5. Author already received vote in last few hours, try again later.
Install Android: https://android.ecency.com, iOS: https://ios.ecency.com mobile app or desktop app for Windows, Mac, Linux: https://desktop.ecency.com
Learn more: https://ecency.com
Join our discord: https://discord.me/ecency

0
0
0.000
avatar

Şimdi gayet iyi anlamış oldum.Teşekkürler :)

0
0
0.000
avatar

Ben teşekkür ederim uğdadığın için. Beğenmene sevindim 🙂
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Bu kadar zamanda neleri itirdiyimi anlatdınız bana. Təşəkkür ederim.

0
0
0.000
avatar

Cok tesekur ederim cok yardimci oldunuz paylasiminizla teşekürler

0
0
0.000
avatar

Merhaba @damla, bu düşünerek yazdığın ve özellikle benim gibi yeni başlayan ve öğrenmek isteyen birine katkıda bulunan bu post için öncelikle sana teşekkür etmek istiyorum.

Elbette güncellenen ve kullanımdan kalkan özelliklerin olabileceğinin farkında olarak, paylaşımından 2 yıl sonra okumama rağmen, gayet aydınlatıcı bir post olduğunu belirtmeliyim.

Yardımın ve bilgilendirmen için teşekkürler...

0
0
0.000