Leodex'in 3 Avantajlı Tarafı

avatar
(Edited)

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Önceki yazımda kendimden bolca bahsettiğime göre bu yazıda kendimle ilgili mevzuları es geçmeme müsaade var mı? Sırayı sizlere devredeyim diyorum. Ben anlattım da anlattım, biraz da sizler anlatın lütfen. Bunu özellikle kendinden bahset diyen arkadaşlardan en kısa zamanda bekliyorum 🙂

Bugünkü yazımda Leodex'in 3 avantajlı tarafından bahsetmek istiyorum. Önceki yazılarımda bildiğin gibi tribe tokenlarından bahsetmiştim. Eğer yazılarınızda hala ilgili tribe taglerini kullanmıyorsanız kullanmaya başlamanızın tam zamanı diyebilirim. Kaybedeceğiniz bir şey yok, kazanabileceğiniz çok sayıda token var. Sonrasında isterseniz o tokenları stake edin, isterseniz satıp Hive'a dönüştürün ve hesabınızı güçlendirin, isterseniz al sat yapıp tokenlarınızın miktarını artırın seçenekler fazla. Bu tür işlemler için ya hive engine ya da leodex sitelerinden birini kullanabilirsiniz. Leodex'in diğerine göre bazı avantajlı tarafları var. Peki nelerdir bunlar?

Hive Yatırma - Çekme İşlemlerinde Düşük Komisyon

https://leodex.io adresine giriş yapıp Hive yatırabilir ya da çekebilirsiniz. Yatırma ve çekme işlemleri için şu anda Hive engine %1 komisyon alıyor. Leodex'te bu komisyon miktarı biraz daha düşük %0.25. Şu anda blockchainde en düşük komisyon alan yer bildiğim kadarıyla burası. Bir ara bir site daha denk geldi, ama sahibinin kim olduğunu çözemediğim için pek fazla üzerinde durmadım.

Leodex.io adresine Hivesigner ya da Keychain ile giriş yaptığınızda sol tarafta "Deposit" ve "Withdraw" butonlarını görebilirsiniz.

Diğer tarafın ise yani hive-engine.com sitesinin avantajı ise yatırma - çekme için Hive dışında da seçenek bulundurması. Yani steem, bitcoin, litecoin, ethereum, dogecoin vs gibi farklı coinleri çekebiliyorsunuz. Burada bazen iyi arbitraj fırsatlarını yakalamanız mümkün. Geçmişte bana iyi fiyattan dogecoin denk gelmişti. Özellikle ani fiyat artışları durumunda volüm çok yüksek olmadığından bazen iyi fırsatlar yakalamanız mümkün. Tabii bunlara zaman ayırma konusunda istekli olmanız gerekir. Çünkü arayüz çok hantal, işlemler bayağı vakit alıyor.

Vote Weight Multiplier (Oy Ağırlığı Katlayıcı) Değeri Ayarlama

Scot tribe projelerinde vote_weight_multiplier denen bir özellik var. Bu özellik sayesinde postlara attığımız oyların yüzdesini her tribe projesine özel olarak değiştirebiliyoruz. Bunu neden yapalım?

Hive'da takip ettiğimiz üyeler hepsi farklı ilgi alanına sahip insanlar. Mesela birisi finansal konularda daha fazla post atıyor, diğeri sporla ilgileniyor, bir başkası film incelemesi yazıyor vs. Doğal olarak bu insanların kullandıkları tribe tagleri de farklı olacak. Veya palnet, neoxian tarzı her yazıya giden tagler var. Çoğunluk bunları kullanıyor diyelim. Şimdi oylarımızı attık. 7 günün sonunda baktığımızda hesabımızda tuttuğumuz bazı tokenlar iyi kürasyon ödülü (curation rewards) getirirken, bazıları çok az getirecek.

Daha basit anlatmam gerekirse, @mehmetfix film incelemesi yazdı ve CINE tagini kullandı, @sudefteri tavşanlarını nasıl yaptığını anlattı ve BUILD-IT tagini kullandı, @emotionalsea en son bestesini paylaştı ve MUSICFORLIFE tagini yazdı. Ve bu arkadaşların hepsi PROOFOFBRAIN tagini yazmış olsun. Doğal olarak bu üç yazıya oy verdiğimizde ne olacak, proofofbrain sistemindeki oy yüzdemiz (voting power) 3 kat azalırken, diğerleri sadece 1 kat azalmış olacak. Yani diğer stake ettiğimiz tokenlarımızı verimli kullanmamış olacağız.

İşte bu olayın önüne geçmek için uygulayabileceğimiz çözümlerden biri az kullanılan tokenlar için vote_weight_multiplier değerini artırmak. Varsayılan rakam 1'dir. Diyelim ben NEOXAG token için bu değeri artırıp ikiye katlamak istiyorum. Yani Hive'da bir kişiye %50 oy verdiğimde Neoxian sitesinde %100 oy vermek istiyorum. Bu teknik olarak mümkün.

Kendi aracınızı kullanmak istemiyorsanız Leodex üzerinden değeri artırıp azaltmanız çok kolay. Bunun için siteye Keychain ile giriş yaptıktan sonra https://leodex.io/rewards adresine gidiyoruz. NEOXAG tokenı buluyoruz ve yanında bulunan "Set vote weight multiplier" butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede Multiplier değerini 2 (ya da 3 nasıl isterseniz) olarak ayarlıyoruz ve "Set NEOXAG Multiplier" butonuna tıklıyoruz.

İşlemin gerçekleşip gerçekleşmediğinizi api üzerinden kontrol edebiliriz.

https://scot-api.hive-engine.com/@damla?hive=1&token=NEOXAG

Böylelikle NEOXIAN sitesindeki oylarımızı ikiye katlamış olduk. Keychain ile giriş yapmanız özellikle önemli, çünkü son denediğimde Hivesigner ile giriş yapıldığında tokenlar default değerlerini gösteriyordu.

Token Richlist (Token Sahipleri Listesi)

Bir tokenı herhangi bir nedenden dolayı incelemek istiyoruz. Bu token en çok kimlerin elinde, en fazla token balansı olanlar kimler, en fazla kim stake etmiş bu listede görebiliriz. Ya da kendimiz elinde token tutan hesaplar arasında kaçıncı sıradayız, ilk 50, ilk 100, ilk 200'de kimler var gibi detaylara buradan bakabiliriz.

Bunun için tokenın yanında bulunan "Token Richlist" butonuna tıklayabiliriz veya direkt https://leodex.io/richlist/LEO gibi adres yazarak da listeye ulaşabiliriz.

Leodex'te yapılacak işlemler tabii bunlarla sınırlı değil. Token alıp satabiliriz, bakiyelerimize bakabiliriz, bekleyen ödüllerimizi çekebiliriz (claim), açık emirlerimizi görebiliriz ... bunların tamamını hive engine üzerinden de yapabildiğimiz için detaylara girmedim.

Bugünlük anlatacaklarım bu kadardı. Kendinize çok iyi bakın. Güzel haberlerinizi, yazılarınızı, yorumlarınızı bekliyorum. 🤗

Posted Using LeoFinance Beta0
0
0.000
33 comments
avatar

Ben anlattım da anlattım, biraz da sizler anlatın lütfen. Bunu özellikle kendinden bahset diyen arkadaşlardan en kısa zamanda bekliyorum 🙂

okumak keyifliydi, umarım yazma keyfini de yaşar o 'arkadaşlar' :)

ne anlatırsan anlat burada birlikte olduğumuzu bilmek güzel şey..


bu arada film incelemesi için cine, tavşanlar için :) build-it ve kalimba için de musicforlife bir de blogtoken ile proofofbrain kullanmak için not aldım; bizim için o kadar emek veriyorsun teşekkür ederiz 🌼

0
0
0.000
avatar

ne anlatırsan anlat burada birlikte olduğumuzu bilmek güzel şey.

Çok teşekkür ederim. Ben de aynı şekilde düşünüyorum 🤗 Ne anlatırsan anlat hiç önemli değil. Ve gerçekten de taglerin hepsi sana uyuyormuş 😀 Senin de ilgi alanın çok geniş. Ne kadar güzel bir şey bu.

!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar
(Edited)

teşekkür ederim:)

ilk zamanlarda yemek tarifi bile paylaşmış, sonra komik geldiği için editleyip kaldırmıştım:))

aslında en büyük ilgi alanıma dair daha hiçbir şey yazmadım burada 🙆‍♀️
gizemli olaylar, mistik şeyler, uzaylılar, anunnakiler, efsaneler, tanımlanamayan şeyler vs vs 🙈

0
0
0.000
avatar

gizemli olaylar, mistik şeyler, uzaylılar, anunnakiler, efsaneler, tanımlanamayan şeyler vs vs 🙈

şu anda şoklardayım. ne kadar ilgi çekici konular bunlar. böyle güzel ilgi alanlarını sakladığın bir tek ben miyim? @baycan biliyor muydu bunları 😀

0
0
0.000
avatar
(Edited)

:) bilmiyor

okuduğum kitaplar, izlediğim tv programları ve youtube videoları sayesinde kesintisiz günlerce konuşup anlatabilirim :)
çok zevkli konular 🎈🦉

sen de sever misin acaba bilmiyorum:)

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Ne kadar güzel. Keşke anlatsan bunları. Hem ilgi alanına girdiği için yazarken de keyif alırsın.

Ben tam olarak bu tür konuların içinde değlim. Ama seveceğimi tahmin ediyorum. Çünkü çocukken mitolojiyi çok severdim, özellikle Homeros'un destanlarını, yine o konularda çıkan filmleri vs. yani onlar da bir tür efsane, mitolojik efsaneler. Bence @baycan ve @uzercanan da sever böyle şeyleri. Gizem sevilmeyecek bir alan değil.

Yazmaktan keyif alacağını tahmin ettiğim için bence yazmalısın diyorum. Ben okumayı çok isterim 🤗

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Keşke anlatsan bunları. Hem ilgi alanına girdiği için yazarken de keyif alırsın.

evet konuşmaktan keyif aldığım gibi yazmaktan da alırdım muhtemelen ama zaten keyif alamadığım zaman bir şey yazamıyorum, yapay gibi geliyor ve bırakıyorum o an.

Çünkü çocukken mitolojiyi çok severdim, özellikle Homeros'un destanlarını, yine o konularda çıkan filmleri vs. yani onlar da bir tür efsane, mitolojik efsaneler

ne kadar güzel ben de severim mitolojiyi hatta birbirleriyle olan bağlantıları, gezegen isimleriyle olan aynılıklarını vb. 🙂
(babil destanı, gılgamış destanı çok enterasandır, dini kaynaklarda bahsedilenlerle ortak çok noktası var hatta, ilginç.)

Yazmaktan keyif alacağını tahmin ettiğim için bence yazmalısın diyorum. Ben okumayı çok isterim

bu konular biraz uçuk kaçık şeyler olduğu için bu güne kadar bahsetmedim, insanlar inanmadığı görmediği şeylere karşı biraz alaycı yaklaştığından veya ciddiye alınmadığındandır belki bilemiyorum🙂

ama bir çay-kahve eşliğinde ne güzel bir sohbet olurdu belki @baycan ve @uzercanan da katılırdı bize :)

0
0
0.000
avatar

Çok güzel fikir. Bence şöyle yapalım. Sen postu yaz, kızları da etiketleyelim çağıralım, muhabbet edelim 🤗

0
0
0.000
avatar

tamam bu konu değilse de ilk yazdığım postta görüşmek üzere 🙋🏻‍♀️🎶

0
0
0.000
avatar

Bendece yazmalısın. Bu konular tam benlik ilgi alanım, araştırmalarım aldığım eğitimler hep bu konular üzerine. spirituel, mistik gizemli olaylar ve enerji tamda benim kalemim. Kesinlikle yazmalısın çayımı cekirdegimi alıp gelirim ☺️

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Doğru tahmin aslında yakın zamanda doğa üstü farklı bir varlık olarak tanımlanan orb ı anlatan bir post paylasmistim k

0
0
0.000
avatar

Şimdi okudum onu. Çok ilginçmiş gerçekten de. Belki ben de yakalayabilirim fotoğraf çekerken 🙂 Teşekkür ederim paylaştığın için Canan 🤗
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Ben bir kaç kere yakalamıştır. Kişinin ve bulunduğu yerin enerjisiyle alkali bir durum senin yakalayacağız dan eminim ☺️

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Hayır bilmiyordum 😊😍 ama gizemli mistik konuları severim 🤗 @sudefteri çok güzel anlatır ben de okurum 😊

0
0
0.000
avatar

teşekkür ederim canım, sevmeyen yokmuş gibi böyle gizemli şeyleri:)
belki bir gün anlatır konuşuruz:)

0
0
0.000
avatar

İnşallah canım senin o güzel anlatımınla dinlemek çok güzel olur 😊🤗💞

0
0
0.000
avatar

şiirlerini dinlemeyi özledim :)
hatta youtube kanalında kitaplardan da seslendirme yapabilirsin.
eskiden bir uygulama için yapıyordun, kısa kesitler beğendiğin yerleri okursun bize güzel olmaz mı :)

0
0
0.000
avatar

Aslında vakit olsa yapmayı istediğim şeyler var. Yapabilirim belki 🤗

0
0
0.000
avatar

Thank you for your engagement on this post, you have recieved ENGAGE tokens.

0
0
0.000
avatar

Bu kadar çok Tribe projesi içinde iyi bir kürasyon geliri elde etmek o kadar zor ki. En kötüsü de bunlardan sadece birinde bir kere bir kişiyi oylarsan Upvote manası hepsinde düşüyor.

0
0
0.000
avatar

Multiplier oylarını bölüp atanlar için bir nebze olsun çözüm oluyor. Ayrı hesap da açılabilir tabii hepsi için zor 🙂
!ENGAGE 25

0
0
0.000
avatar

Senin gösterdiğin bu yöntemle bir şeyler deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak. 😊

0
0
0.000
avatar

Ellerine sağlık canım 🤗 yine güzel bilgiler paylaşmışsın. 🤗

0
0
0.000
avatar

Teşekkür ederim canım. Sizlerin de güzel yazılarını okumak isterim 🤗
!PIZZA

0
0
0.000