Moja rozmowa o kryptowalutach i Hive w podcaście Dobry Byt

avatar

Kilka miesięcy temu miałem przyjemność wziąć udział w rozmowie z Krzyśkiem i Bartkiem z podcastu Dobry Byt, który przy okazji gorąco polecam. Czym jest podcast Dobry byt?

przechwytywanie.png

To było moje pierwsze doświadczenie z podcastem, wciąż odczuwam ten zabawny dyskomfort słuchając swojego głosu na nagraniu, momentami wyszło nieco chaotycznie, ale ostatecznie mam wrażenie, że udało się rozjaśnić wiele koncepcji i rozwiać mity związane z kryptowalutami.

Skorzystałem też z okazji, żeby opowiedzieć nieco o moim ulubionym blockchanie, nadziejach jakie wiążę z rozwojem decentralizacji, a także zaprosiłem moich gospodarzy na Hive. Cały podcast od odsłuchania tutaj:

Zapraszam.0
0
0.000
11 comments
avatar
(Edited)

Przez PoS blockchain'y się centralizują, ponieważ najbogatsi otrzymują najwięcej przez co później otrzymują jeszcze więcej. A transakcje Bitcoin są widoczne dla wszystkich, Monero nie.
A co do podatków, zawsze można wprowadzić podatek pogłówny.

Fajne projekty: Odysee, RisingStar(gra w której można zarabiać krypto).

0
0
0.000
avatar

Odsłuchałem już całość.
A jaki Pan ma stosunek do podziału na Ethereum i Ethereum Classic (dowiedziałem się o tym podziale od Pana)?
Ja z jednej strony nie lubię kradzieży, z drugiej strony uważam że dorośli ludzie powinni ponosić konsekwencje swoich czynów. Czy hipotetycznie gdybym ja miał miliony Hive i komuś podpadł, to byłoby moralne gdyby użytkownicy Hive mnie scancelowali usuwając mnie z Hive, a ewentualnie moi zwolennicy by zrobili Hive Classic którego wartość byłaby setki razy mniejsza i mój majątek by wyparował w 1 dzień?

0
0
0.000
avatar

Nie mam osobistego stosunku do podziału sieci ETH, bardzo dobrze, że są konkurencyjne rozwiązania i możliwość forkowania. Justin Sun podpadł i jakoś szczególnie nie jest mi szkoda, że nie dostał airdropa HIVE. Każda sytuacja jest inna i wykreślenie pojedynczego użytkownika, który swój wpływ zdobył uczciwie na pewno nie jest korzystne dla sieci. To się sprowadza do konsensusu społeczności wobec jakiejś zmiany, czyli w istocie jest demokratyczne. To mi się podoba.

0
0
0.000
avatar

Ale nie jest doskonałe podobnie jak każda demokracja. Wszystko zależy od dojrzałości jej uczestników.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Tak, pełna zgoda. Natomiast mechanizmy finansowe egzekwują tę dojrzałość. Również dla osób zaangażowanych w tworzenie/budowę struktur tej demokracji, co jest miłą odmianą w odróżnieniu od znanych nam z codzienności implementacji demokracji :P

0
0
0.000
avatar

Congratulations @deepresearch! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 13000 upvotes.
Your next target is to reach 14000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

0
0
0.000
avatar

Dzień dobry, ileś dni temu wpłaciłem HBD do oszczędności i nie widzę przyrostu z 10% APR. Czy ten przyrost pojawi się gdy wypłacę środki czy trzeba coś dodatkowo zrobić np. skorzystać z mocniejszego interfejsu niż hive.blog?

0
0
0.000
avatar

Odsetki wypłacane są raz na miesiąc. Nie wiem kiedy dokładnie.

0
0
0.000