iDNES Premium

avatar

Celá řada světových internetových portálů od publikace prémiového obsahu ustoupila, iDnes.cz jde ale opačným směrem. Nově spouští iDNES Premium. Více se dočtete v článku, na který odkazuju, zatím v něm však nenajdete ceník. Až do konce listopadu je nicméně zdarma. Je možné, že cenová politika zatím není stanovena a bude se odvíjet od míry zájmu o prémiové služby portálu.

Vaše případná registrace je přenosná mezi různými stránkami stejného provozovatele, společnosti MAFRA a.s., tedy konkrétně www.idnes.cz, www.lidovky.cz, www.ocko.tv, www.expres.cz a www.neviditelnypes.cz. Cíl je jednoduchý - jde samozřejmě o peníze. Uvedené portály, snad s výjimkou bulvárního Expresu, velmi pravděpodobně trpí rostoucím počtem uživatelů s AdBlockem. Čím vzdělanější a počítačově gramotnější jsou návštěvníci vašich stránek, tím pravděpodobnější je, že si soukromí více hlídají. A iDnes nebo Lidovky přeci jen cílí na jinou skupinu než třeba mé oblíbené Novinky.

Registrovaní uživatelé sice budou moci AdBlock využívat i nadále, ale je možné, že se jim stránky přestanou zobrazovat, viz výňatek z podmínek užití:

image.png

(zdroj obrázku)


Po registraci je však provozovatel jednotlivých stránek o svých návštěvnících schopen nasbírat větší množství dat, a to i v případě, že mají v prohlížeči zakázané ukládání cookies třetích stran a využívají také další nástroje k ochraně svého soukromí. Více informací samozřejmě znamená přesnější cílení reklamy a její vyšší výkonnost.

Aby to nevyznělo příliš negativně: Že se vám zobrazují reklamy na věci, které váš zajímají, nemusí být nutně vždy špatně. Třeba upozornění na koncert vašeho oblíbeného interpreta je fajn a bez nějakého reklamního banneru by vám snadno mohlo v záplavě různých kulturních událostí uniknout. Obecně je ovšem reklama spíše otravná, a to včetně té velmi dobře zacílené.

Jsem každopádně zvědav, kterým směrem se bude iDnes Premium ubírat. Jako vnější pozorovatel, nemám v úmyslu se registrovat.0
0
0.000
20 comments
avatar

Proti reklamnímu proužku jsem nikdy nic neměl. Ale reklamy postupem času vyskakovalo ze stránek víc a víc. Když to došlo do stavu, kdy při čtení stránky se zobrazila celoobrazovková reklama, později i se zvukem. Začal jsem používat AdBlock. Na telefonu taktéž.
Jednou se mi stalo, že stránky požádaly o zrušení blokace reklamy. Vypnul jsem a po reloadu stránky okamžitě zahlásil antivir malware. Od té doby blokátor nevypínám. Respektive jsem jej vyměnil. V počítači je součást antiviru a v telefonu mám reklamy blokované přes VPN. Koneckonců, naše republika patří k nejdražším v mobilních datech, tak si sám budu rozhodovat na co ty data použiji.
Na druhou stranu nemám problém podpořit některé odborné servery k přístupu k prémiovému obsahu, který mi poskytne pro mne užitečné informace.

0
0
0.000
avatar

Řada stránek, co po mě chce, abych blokování vypnul, nakonec stejně nemá obsah, který by za něco stál. Dnes je opouštím bez zastavení.

0
0
0.000
avatar

Heh moje oblíbené Novinky :-) no takový brave browser je tedy naprosto nevhodný pro idnes. !BEER na to

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Mě reklama živí, a taky mám adblocker, krom toho opravdu jen něco málo na internetu si zaslouží moje peníze, protože jinde je to zdarma, a prostě tam kde se platí to nečtu...
!BEER

0
0
0.000
avatar

Připomíná mi to, když Seznam spustil svůj vlastní vlaky/autobusy IDOS a nefungoval moc. Jestli iDnes nepojede v Brave s vypnutýma reklamama, už jej nezapnu. Stejně kvalita stále upadá.

Má to prý i další výhody, jako třeba nějaké filmy. Nedíval jsem se, co konkrétně, ale tipoval bych nesmysly, jako Ordinace, Ulice aj. Pro mě bez hodnoty. Podle řady komentářů také.

0
0
0.000