Hive - ale jak tak właściwie zacząć hajwować?

Dla kogo?

Czyli mniej więcej już kapujesz jak to wszystko działa, ale nie do końca wiesz jak zacząć. Nie jesteś jakimś artystą, albo nim jesteś, ale nie wiesz od czego by tu zacząć. Pamiętaj, to jest sieć społecznościowa, a nie galeria sztuki zamkniętego société - to jest dla ludzi.

Tutaj znajdziesz garść linków o Hive i jak działa, gdybyś chciał sobie odświeżyć.

signal-2021-06-18-203537_2.jpg
unfortunately I don't have the source of the original graphics, I got it from Twitter. @doze is it yours?

Jak zacząć?

Oczywiście, ten post to bardziej luźna sugestia i zbiór informacji niż jakaś instrukcja, którą należy wykonywać co do joty. Albo może to bardziej ten post powinien się nazywać 'Jak ja bym zaczął historię z Hive, gdybym wiedział to, co wiem dzisiaj'.

 1. Post #introduceyourself. Świetna okazja, by się przedstawić i zgarnąć całkiem fajne nagrody. Jest to o tyle istotne, bo zakładając konto nie dostajesz z automatu 'many', która jest potrzebna do wykonywania akcji na Hive. Nawet jeśli zakładałeś konto przez interface, to dostałeś 15 HivePower, które też się może skończyć. Dla najlepszego efektu zaleca się by ten był po polsku i angielsku.

 2. Języki. Hive to jak wspominałem sieć społecznościowa, czyli relacje z innymi użytkownikami są równie ważne co content. Możesz być autorem najlepszego na świecie posta, ale jeśli nie zauważą go twoi znajomi, to może w ogóle nie zostać zauważony przez kuratorów (czyt. mecenasów Hive) i zniknąć pośród bylejakości. Dlatego mimo tego, że język angielski pozwala dotrzeć do dużej bazy odbiorców, sugeruję używać również polskiego, bo społeczność wokół #polish aktywnie się wspiera. Jakie inne języki polecam? Bez wątpienia Hiszpański, Chiński i Koreański. Natomiast jeśli znasz czeski/słowacki to akurat też dobrze, bo wspomagamy się nawzajem trochę z grupą spod tagu #cesky.

 3. Jak używać dwóch języków? Szkoły są różne, albo

 • najpierw post po angielsku a potem po polsku, albo na odwrót, albo
 • dla jednego języka użyj > tekst by ten wyglądał jak cytat, najlepiej by akapity tekstu się przeplatały,
 • tekst w formie tabeli, gdzie kolumna odpowiada za tekst w danym języku.
 1. Travelfeed. To jest chyba najlepszy wehikuł do tego, by twoje konto rosło siłę. W skrócie, celem jest opisanie jakiejś podróży małej lub dużej i okraszenie jej własnymi zdjęciami. Travelfeed może wymagać użycia ich interfejsu, po więcej szczegółów sprawdź tag #pl-travelfeed oraz https://hive.blog/trending/hive-163772. Niestety dla wyników raczej trzeba użyć języka angielskiego, ale wcale nie trzeba na tym kończyć.

 2. Nie udokumentowałeś podróży przed pandemią? Nic straconego. Nasz kolega @bucipuci organizuje konkurs #aroundtheworld , którego zasady są proste - pokazujesz w poście swój kawałek świata (zdjęcie, film), piszesz skąd te zdjęcie, i używasz tagu #aroundtheworld jako jednego z pierwszych 5 tagów.

 3. Actifit. Jeżeli jesteś w ciągu dnia choć trochę aktywny sprawdź w sklepie play/app store aplikację Actifit, zadbaj by twój telefon jej nie ubijał, by apka mogła swobodnie działać w tle. Po zarejestrowaniu 5 tysięcy kroków możesz opublikować drobny raport z twojego dnia. Na #polish codziennie są publikowane takie posty, zobacz czy cie to interesuje.

 4. Justuj tekst za pomocą <div class="text-justify"></div>

 1. Przeglądaj inne społeczności czy trending w poszukiwaniu konkursów. Również na #polish albo Polish Hive community takie konkursy się pojawiają, były też niedawno konkursy spod tagu #pl-kuchnia.

signal-2021-06-18-204753.jpeg

 1. Nie zostawiaj pustych miejsc w polu tagów; wykorzystuj tagi plemion (tribe'ów). Dzięki temu twój post może stać się bardziej widoczny w interfejsie, który jest zgodny z tematem twojego posta jak i możesz "zarobić" trochę tokenów drugiej warstwy Hive-Engine. Polecam pierwszy komentarz pod tym postem. Możesz też sprobować dodać post przez interfejs któregoś z plemion, taki post może mieć pierwszeństwo w głosowaniu przez kuratorów danego plemienia.

 2. Jeżeli jesteś na początku swojej zabawy z Hive wejdź na stronę https://giftgiver.site, wpisz swój nick za co otrzymasz kilkanaście HivePower na tydzień, co pozwoli co w miarę swobodnie głosować, komentować i dodawać posty. Możesz też co godzinę klikać w kranik na stronie https://giftgiver.site/faucet ale chyba lepiej skupić swoją uwagę i siły na stworzenie jakiegoś posta lub przynajmniej komentarza.

 1. Przed dodaniem posta w jakimś community sprawdź najpierw jak robią to inni - niektóre społeczności, tagi, czy plemiona mają swoje zestawy reguł i pewnie nic się nie stanie jak raz czy dwa je naruszysz, ale uwierz mi, że nie chcesz trafić na czarną listę wielorybów albo zostać oznaczonym jako spammer.

 2. Ważne - NIE PLAGIATUJ, jeśli korzystasz z cudzych grafik czy tekstów, linkuj, podawaj źródła.

 3. Nie klikaj w linki i nie potwierdzaj HiveSignerem operacji, których nie jesteś pewien.

 4. Pytaj, nie bój się pytać w komentarzach o coś nawet nie do końca związanego z postem - myślę, że wszyscy na #polish nie mamy nic przeciwko.

 5. inne przydatne linki:

Co mogą dać ci te rady? Dużo albo niewiele, ale mam nadzieję, że zawsze coś. Jak już wspomniałem wyżej Hive to sieć społecznościowa, która opiera się na interakcjach użytkowników. Te rady, mają w mojej ocenie pomóc Ci nawiązać kontakty z innymi użytkownikami tak by z Hive czerpać to co najważniejsze.0
0
0.000
10 comments
avatar

Ode mnie:

 • darmowe legalne zdjęcia można znaleźć na pixabay.com
 • najlepiej publikować jednocześnie na Hive, Steemit i Blurt - skoro już i tak coś napisałeś, to opublikowanie tego samego na innych platformach zajmie minutę-dwie.
 • giełda Bittrex jest spoko giełdą na której jest zarówno Hive jak i Steem
0
0
0.000
avatar

Steemit
Trzeba nie mieć tam bana 😅

0
0
0.000
avatar

O co chodzi z tym banem?

0
0
0.000
avatar

No z tym, że steem jest to platforma zcentralizowana w zarządzaniu. Dostałem bana na steemit.com, a innych działających interfejsów nie znam

0
0
0.000
avatar

Ten ban polega na tym, że nie możesz się zalogować czy na czymś innym?
Bo moje 2 ostatnie posty na Steemit są "zrobione szare" mimo że tak jakby nikt nich nie zdownvotował - może ja też mam takiego bana.

0
0
0.000
avatar

Wpisanie danych do logowania powoduje, że jakby mnie logowało, ale bez skutku, znowu jestem niezalogowany. Na steemitwallet.com działa

0
0
0.000
avatar

Świetny post! Na pewno będę do niego wracać 😍 Mam pytanie co do Actifit. Chciałabym zacząć, ale problem w tym, że nie zawsze noszę ze sobą telefon :/ Czy da się jakoś połączyć aplikację z opaską albo chociaż dodawać screenshoty z aplikacji połączonej z opaską, a oddzielnie z Actifit? Oczywiście w jednym poście :)

0
0
0.000
avatar

Da się połączyć aplikację Actifit z opaską fitbit. Pozostałe opaski niestety odpadają, a nawet jeśli uda ci się zsynchronizować inną opaskę z aplikacją fitbit, to będzie to droga przez mękę - apka Actifit jest średnia, więc nie chcesz dokładać sobie problemów :) Większość z nas ma mibandy/amazfity, albo garminy, fitbit jest mało popularny raczej.
Oczywiście możesz do treści raportu wkleić screeny z innej apki, wiele osób tak robi, przy czym @actifit głosuje na twoje raporty, które mają co najmniej 5 tys. kroków, tych zmierzonych apką actifit. Inną kwestią jest też to, że raporty zbierają dobre głosy kiedy są okraszone ciekawymi zdjęciami, więc niejako żeby zrobić dobre zdjęcia do raportu musisz mieć telefon ze sobą i problem się rozwiąże :P
Do konkursu #poliac albo tego bez nazwy organizowanego przez @racibo liczą się tylko kroki z apki Actifit

0
0
0.000
avatar

Super! Dzięki za rozjaśnienie wszystkiego 😄

0
0
0.000