QEBE, sprejer z Osmičky

avatar


Bydlím v Praze, mezi Trojou a Bohnicemi. Na Praze 8.Hodně chodím skrz naše sídliště. Do školy, na kroužky, za kamarády, s kamarády...

Všímám si. Některých míst si nemůžete nevšimnout. Těch výrazně posprejovaných. Někdy jsou to čáranice a mazanice, někdy ne.

Co jsem nafotil, to se mi docela líbí. Je vidět, že to dělal jeden autor. Teď se začal i podepisovat - QEBE. Něco je z roku 2022, něco z roku 2023. Sprejuje na betonové plochy kolem dětských plácků. Hlavně. I jinam, ale to spíš výjimečně. Nikam, kde by to někomu vadilo.

Nenafotil jsem všechno co posprejoval. Něco vidím i z tramvaje. A jsem líný si kvůli tomu vystoupit a fotit. Třeba zas někdy...

QEBE pravidelně "výzdobu" mění. Nevím, jestli v tom má nějaký systém. Ale občas si všimnu, že ty zdi vypadají jinak. Zkusím si vzpomenout tak za půl roku a znovu nafotit stejné plochy.

Tohle nepovažuju za vandalismus. Nevím, jestli je tohle umění, ale dívám se na to rád.0
0
0.000
11 comments
avatar

Za mě je tohle pořád spíš vandalismus než umění, ale přiznávám, že mám po letech v Latinské Americe (světové baště streetartu) v tomto ohledu trochu zkreslené měřítko. Na české poměry asi QEBE zas tak hrozný není ;)

@tipu curate

0
0
0.000
avatar

Děkuju za Tipáka. A většinou jsou u nás po zdech hrozné mazaniny.

0
0
0.000