Ekonomické úvahy malé a velké

avatar

Některé věci vypadají tak logicky... Neprůstřelně logicky. A přitom v praxi nefungují. Například ceny energií...

Na Ukrajině je válka. Rusko pomalu přestává dodávat do Evropy plyn a ropu. Místo toho obé dodává do Číny. Pod cenou. Ale někde na světě musí být ropa a plyn, který Čína neodebere, protože odebere to ruské. Svět je přece takový uzavřený ekosystém...

A ten neodebraný plyn a ropu by zase měl jeho výrobce a prodejce nabídnout do Evropy. Vlastně taky pod cenou, protože co by s tím jinak dělal. Cena ropy, plynu a všech jejich derivátů by tedy měla logicky klesat... A hle, neklesá, potvora. Jistě. Něco jde na vrub vzádlenostem a infrastruktuře, ale přeci...

Střih. Na Steemitu se mi hromadí trony. No, nic moc, mám jich tam asi sto. To je při současném propadu všího krypta asi za 6 USD. Nevídáno... Ale štve mě to.

Nechci nechat Sunovi ani troník... Ale jak to vyvést? Neumít to. A kvůli 6 USD to nehodlám studovat. Tak se tady zeptám. Vyvádíte někdo trony ze Steemitu? Poslal bych mu na Steemitu ty svoje, to asi půjde... Že by mi to nějak přemiklíkoval na něco, s čím umím zacházet...

A krypto klesá... Zase čas pohladit faucety. Máte někdo nějaký nový objev, který se vyplatí? Klidně včetně ref odkazu... Můžeme pod článkem uskutečnít nekonečnou diskusi. Ta je dobrá na Ecency Points...

A taková hloupůstka @earn.steem na Steemitu. Když pro něj zahlasujete jako pro svědka, bude Vám vyplácet podíl na své "těžbě" Steemu. Podle toho, kolik máte nastakováno. V mém případě dostávám 0.001 denně. Nu co, to je asi za 3 roky celý steem!

Na Hive to existuje taky. Jmenuje se to logicky @earn.hive ... Jestli to je i na Blurtu... Tam se mi to nějak všechno rozsypalo. Na Blurtu nejsem.

Nemusí být každý můj článek zrovna literární perla, že... Ale tak tam to #cesky raději nedám, no.
kraki_a.png0
0
0.000
18 comments
avatar
(Edited)

To není jenom tak, nestačí ji naložit na vůz, pobídnout koně a jet jednou do Ruska, podruhé na Blízký východ, jak se dalo flexibilně měnit někdy ve starověku.

Pokud není postavený plyno/ropovod od těch nových dodavatelů, hlavně zemní plyn se musí nejprve zkapalnit. Na to existuje speciální infrastruktura. Pak se naloží na tanker, těch je málo a Řecko zadržuje jeden Iránský, Irán dva Řecké. Když už se ty tankery dostanou do Evropy, musí se napojit na speciální terminál, odkud se ideálně plynovodem, který taky není postavený, rozveze do potřebných oblastí.

Rusko zase nemá dostatek ropovodů, které by vedly k jeho novým odběratelům.

Takže abych to shrnul, chybí ropovody a plynovody v potřebných místech, rafinérie, terminály, tankery a perský záliv se v důsledky rostoucích cen potravin může opět destabilizovat ještě víc, než je (BV velké množství potravin importuje).

Cena asi klesne, ale zůstane vysoká i po korekci. Kromě ropy tu jsou pak další dodavatelské řetězce, které byly narušeny.

0
0
0.000
avatar

Mám představu jak to vypadá... Ale věřím v lidskou vynalézavost, když to dost ponese. Jednak se začne pašovat. A najednou se z Íránu a z Venezuely stanou kamarádi... Rusko je od základu zkorumpovaná země. Třeba se ropovod oficiálně zastaví, ale... Najednou se zjeví flotila pod liberijskou nebo jinou vlajkou, začne tankovat v Azovském moři a pak se ztratí. Nikdo se nebude ptát, kde náklad skončí. Jen za kolik pro koho.

0
0
0.000
avatar

Jo, tak to je s hnojivem. Na ropě je ale až moc očí. Spadla trochu přes týden, ale tak levná, jak bývala, znovu brzo nebude.

0
0
0.000
avatar

Myslím, že najednou poteče ruský plyn přes Azerbajdžán do Turecka a dále na Evropu... Ale nestudoval jsem to.

0
0
0.000
avatar

Trony převádím na steemy tak, že je pošlu na účet steemegg s poznámkou mého uživatelského jména bez zavináče na začátku.
Jestli chceš, tak mi trony pošli a já ti pak pošlu za ně steemy.
Mojí tron adresu najdeš v mém účtu.

0
0
0.000
avatar

Když to pošlu na steemegg, tak to tu tronovou adresu nepotřebuju? Právě jejímu použití se chci vyhnout... Naprosto netuším, jak to funguje. Můžeš mi, prosím, napsat přesný postup, jak to napsat na steemegg?
Všiml jsem si u Tebe plateb od @boylikegirl.wit , to jdu prověřit... Jednoduše pro ni zahlasuji jako pro svědka. A uvidím. (Myslím, že se od Tebe mám co učit. Ale nejsem tak metodický jao Ty...)

0
0
0.000
avatar

:) Jojo, je to prodejný systém s těmi svědky.
Tronovou adresu potřebuješ vždy. Mám zařízenou peněženku Tronlink a tam mám pomocí soukromého klíče exportovanou mojí Tronovou adresu. A pak z této peněženky posílám trony na Steemegg tronovou adresu.
Privátní klíč na tron bylo možné vygenerovat do pdf souboru ve steemití peněžence.

0
0
0.000
avatar

Něco je špatně... Poslal jsem cvičně steemegg 1 TRX. (Viz printscreen.) Tron odešel. Ale dva dny se už nic neděje. Mohu zkusit Ti stejně cvičně poslat 1 TRX? Dělám něco špatně? (Pak to ode mě chtělo TRON Private Key. Beze všeho. Mám.
obrazek

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Pošli to na tuhle adresu: TUep3qrvP4QwqHtoXJjdQ6Q7JRQdyuaJQH
To je adresa směnárny, co provozuje steemegg.

S poznámkou krakonos. Minimum je 10 TRX. To mi vždycky fungovalo.

0
0
0.000
avatar

Motáme se nějak v kruhu... Netuším, jak a odkud se dá poslat na tronovou adresu. Jde to z rozhraní Steemitu, z jakého jsem poslal Printscreen? Nebo se to musí nějak jinak? Jak? Díky.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Mělo by to tam jít. V tom dialogu, printscreenu, co jsi mi poslal, je tlačítko Switch to Tron account. Použij ho ;)

0
0
0.000
avatar

To jsem samozřejmě použil... Odešel mi jeden TRX. Což asi byla ta chyba. Méně než minimum, které jsem neznal. Zkusím Ti poslat 20 tronů. Když se to nepodaří... Stejně pro ně nemám jiné využití.

0
0
0.000
avatar

Nebo je klidně pošli mě (napřed na zkoušku třeba 20) a já ti je převedu na Steemy.

0
0
0.000
avatar

Zkouším Ti poslat. Nejhůř o ně přijdu... Stejně, co s nimi jinak?
obrazek
Transakce úspěšně odešla...

0
0
0.000
avatar

Poslal jsem to tam. Teď by ti měly dorazit Steemy.

0
0
0.000
avatar

Tady to je:
https://steemitwallet.com/@trx-steem/transfers

Poslal jsem to tam s tvojí poznámkou, ale Steemy dorazily mě :-)
Nevadí, přepošlu ti je.

0
0
0.000