Kecy v kleci? Ecency!

avatar

Kecy, cancy, tácy... To jsou tři domácí, česká podstatná jména rodu mužského, tvrdá, neživotná, podle vzoru hrad, kde následuje po měkké souhlásce "c" ypsilon. Zatímco u podstatných jmen rodu mužského podle vzoru předseda, typ Váňa, následuje po "c" i měkké... Například "bez paňáci".

Tušili jste to? Myslím, že ne. K čemu by Vám to taky bylo dobré, kdybyste to tušili? Těžko říci. Já nejsem rozený učitel, já ho jenom dělám. Rozený učitel o důležitosti těchto pravidel pro život dozajista nepochybuje.

Ale pryč od pravopisných (učeně po latinsku ortografických) nesmyslů! Prostě se mi to rýmovalo "kecy - v kleci - ecency"... Zkrátka výstřednost.

Letos jsem si konečně zřídil Keychain, vstoupil do světa DeFi, vyzkoušel různé alternativní přístupy na Hive... Kde se zastavím? Ještě nějakou dobu ne.

A teď už konečně k té výstřednosti, k Ecency. V něčem mi vyhovuje, v něčem ne. Nejde jen o to, že jsem zvyklý na PeakD. Ecency je skvělá především v tom, že upvotuje příspěvky. Pokud si požádáte. Ale tady vidím i jistý kámen úrazu.

Za skoro každou činnost na Ecency dostáváte body. Když dosáhnete 150 bodů, máte nárok přihlásit se o upvote. Za dolar brutto. Ale co to udělalo teď, po pádu cen, nevím. Za upvote cizího článku dostanete upvote, za reblog dostanete upvote, za článek, za komentář, za tlukot srdce, za...

Prostě Vás Ecency motivuje, abyste produkovali. Ne přímo tvořili. Produkovali. Za článek je 15 bodů. Fajn. Za komentář 5 bodů. Nemyslím si, že napsat článek by úsilím odpovídalo třem komentářům... Takže budou vznikat nesmyslné reblogy a komentáře.

Naštěstí je tu takový malý nástroj. Bodová hodnota klesá s každým přibývajícím komentářem o 0,333 body. Příkladně body dostanete za 15 komentářů denně. Pak už nic. Obdobné to bude dozajista i u dalších činností. Nicméně i tak zejména u chudších (nebo lakotných) autorů hrozí produkce pro produkci.

A k vlastní Ecency. Pro mě je přehlednější po stránce komentářů a replik na ně. Psaní jakžtakž... Na druhou stranu, není v ní odkaz na Peak Monsters a na Hive Engine. Kvůli tomu stále používám i PeakD. Ale díky za ni...

No a takový přílepek. Můj a @kraki -ho příspěvek do společné gildové kasy ve Splinterlands. Mám vyčleněno 2650 DEC za nás oba. Ale. Když je tam pošlu hned, bude to užitečné? Stejně ještě během tohohle Brawlu nepostavíme level 2 ani u Hall, ani u Store...

A u mě na účtu zatím mohou produkovat SPS. Nebo je dokonce mohu vložit do nějakého poolu, aby produkovaly dvojnásobně... A i kdybychom postavili Hall 2 a Store 2, stejně nemáme merity, zásluhy, abychom si tam něco koupili. Tak mě napadlo, že těch 2.650 DEC pošlu, až bude ve storu scházet posledních 5.000 DEC.

Přijde Vám to nesprávné, sobecké? Já nevím. Rozhodně uvítám pod článkem případnou diskusi nejen o tom. (Píšu v Ecency. Budu odpovídat. Jsem motivovaný bodíky... A kdo píšete v Ecency, jste motivováni také.)

kraki_a.png0
0
0.000
15 comments
avatar

U ecency mi vadí jedna věc: že tam (narozdíl od peakd) nejsou šablony (templates). Totiž když chci psát článek přes peakd, tak si vyberu příslušnou šablonu, kde už mám předpřipravenou strukturu, patičku, obvyklé hashtagy, takže se mi nemůže stát, že napíšu článek a zapomenu mu dát hashtag #cesky. U ecency si to všechno musím pohlídat. Dá se to samozřejmě obejít třeba přes snippety, ale už to není ten komfort.

A samozřejmě můj oblíbený dvousloupcový text není v ecency na tabletu nebo mobilu dvousloupcový...

Ecency body, za které si můžu nechat promotovat nebo boostovat článek, jsou příjemné, motivují k aktivitě, ale nemyslím si, že by se to zneužívalo. Dávat dva nebo víc článků denně je i tak neekonomické, a komentáře, tam to nevadí, těch není nikdy dost.

Já jsem kdysi ecency používal, ale pak jsem si tak nějak velmi zvyknul na peakd, a nechce se mi odejít. Jak říkám, ten bodový systém je fajn, je motivující, ale peakd mi připadá komfortnější.

Jo, a ještě mám pocit, že ecency na mobilu nějak moc spotřebovává data. Ale je to jen pocit, neměřil jsem to, jen mi to tak subjektivně připadá.

0
0
0.000
avatar

Ano, někteří lidé používají svůj mobil i k přístupu na internet. Všiml jsem si toho, ale nehodlám to napodobovat. A tohle všechno, co píšeš (šablony), PeakD vážně umí? Tak toho jsem si ještě nevšiml. Tudíž je pro mě Ecency uživatelsy stejný jako PeakD.

0
0
0.000
avatar

Mobil je samozřejmě nouzovka, když jsem mimo domov nebo mimo civilizaci a nechci přijít o aktuality na hive. Ale třeba takový tablet, to už je dnes skoro "normální" zařízení.

0
0
0.000
avatar

Neviem čo by som k tomu napísal, ale už mám 5 bodov:D
PS. Myslím že sa nič hrozné nestane, keď tie DEC pošleš nekôr.

0
0
0.000
avatar

A jestli mi dnes odpovíš na tuhle moji odpověď, tak máš dalších 5 bodů. A tak pořád dokola. Zase zítra a zítra... Po 30 dnech napíšeš článek o tom, jak jsme si psali a necháš si ho upvotovat od Ecency jedním dolarem.

0
0
0.000
avatar

5 bodov sa samozrejme zíde. Ak keď takýchto komentárov o ničom napíšem viac ako 1 denne, môžem si kúpiť upvote aj za tri doláre. Navyše potom dostanem 15 bodov za to, že som napísal článok o tom, ako sme si písali.

0
0
0.000
avatar

Ano, využívám. Už nějaký ten pátek. Ze začátku se mi líbilo, že je přímo postavená aplikace do telefonu. Kde se dají zakázat obrázky. Zobrazit jen ty, které si vyžádám. Takže nestahuje tolika dat oproti mobilnímu zobrazení Peakd a Hive.blog. Byť není dokonalá. Pořád neumí zobrazit diskuzi podle tagu nebo po delším používání se musí restartovat, aby se načetla aktuální diskuze.
Doma, na desktopu taky jedině Ecency. Líbí se mi jednoduchost oproti Peakd, ale to Hive.blog splňuje také. Takže hlavně už ze setrvačnosti.

Ty body jsou jen bonus. Občas to někomu přihraji.

0
0
0.000
avatar

Piš víc článků a hlasuj sám pro sebe. Altruismus má své meze. Piš třeba o tom, jak střádáš body na Ecency...

0
0
0.000
avatar

Na podzim jsem měl rozepsaný text o tom, jak je snadné si půjčit, ale mimořádné vrácení je čekání několik hodin. Připadalo mi to tak nudný, že jsem to už nedopsal. Někdy váhám i nad actifitem. Možná to má co dočinění s mou introvertní povahou.

0
0
0.000
avatar

Já býval také introvert. Ale přeškolil jsem se. Nebo jsem se aspoň naučil přetvařovat.

0
0
0.000
avatar

Já teda na desktopu preferuji PeakD, ale Ecency mám v telefonu a tak můžu v případě nějakého prostoje projít nové posty, komentáře atd.

Co se týče Splinterlands, tak jsem při zakládání psal, že příspěvky jsou dobrovolné a myslím, že jsme v #cesky zatím parta, kde není nikdo, kdo by se chtěl jenom vézt. Někdo přispívá každý cen pár desítek, jiný jednou za x dnů pošle pár stovek. Je to jen na Tobě a myslím, že nikomu nebude vadit, když to tam nasypeš za nějaký čas... Do té doby klidně rozmnož a využij pro SPS airdrop. Myslím, že pokud to dáš do poolu na cubdefi, tak se pak počítá pro airdrop dvojnásobek SPS.

0
0
0.000