Moje laškování s Binance a kryptoměnami vůbec

avatar

...restricted! Je to asi rok či dva, co se pokouším verifikovat si účet na Binance. Dříve to nechtěli, ale pak najednou ano. Asi nějaké předpisy. Tuším, že je to čínská firma. Ale za ověření téhle infomace mi to nestojí.

Mám tam asi jen 0.032 BTC. Na jednu stranu to není moc, na druhou je to můj mnohaletý zisk z několika faucetů. Asi 1200 USD. Podle toho, jestli kryptoměna stoupá, nebo klesá.

KYC se provádí ve třech krocích. Jednak chtějí zaslat fotky osobních dokladů. No dobře. Sotva 200 pokusů a nakonec se zadařilo.

Pak chtějí, aby jim člověk dělal na kameru kašpárky. Jakýsi bagující Číňan původem z jižního předměstí Kantonu, který strávil část života na Ponape (Polynésie), kde se od indického misionáře naučil jazyk, o kterém si myslí, že je to angličtina, a který trpí řečovou vadou a navíc má toho dne extrémně plný nos, Vás úkoluje, jak máte kroutit hlavou po horizontále ve smyslu myšleného pohybu zemské osy vzhledem k oběžné dráze kolem Slunce... Strávil jsem touhle povedenou taškařicí mnoho večerů. Ale taky jsem to za pár kvartálů dal.

Ale pak přišlo to poslední. Zaslání nějakého dokladu o adrese. A tam jsem se zasekl. Přiznávám, že se tomu posledního půl roku nevěnuji každý den...

Já jim něco pošlu a oni mi odpovídají, že můj doklad o adrese nesplňuje jejich požadavky. Tak jim pošlu jiný doklad... A proces se opakuje. Stále znova a znova a znova. Ve výroční den zahájení Pražského květnového povstání (5.5.) mi komečně omezili možnost nakládání s účtem.

Omezili mi možnost nakládání. Ale pořád mi nevzali naději na to, že by se mi třeba jednou mohlo podařit z jejich účtu vyvést moje kyptoměny někam jinam. Ještě mi je nevyvlastnili...

A vylepšili svoji komunikaci se mnou o ten rozměr, že se mě anketně ptají, proč u nich nechci dokončit proces verifikace. Odepsal jsem jim něco v tom smyslu, že ode mě chtějí doklad o adrese, zatímco já jim posílám doklad o adrese, a tak je jasné, že jim to nemůže stačit. Zkrátka, hvězdy naší spolupráci nepřejí.

Pokusím se založit si nějaké kryptoměnové účty někde jinde. Já vím... Letos se mi to nejspíš nepodaří. Ale budu se snažit... A pak se pokusím si na ty účty převést kryptoměny z Binance. Přičemž tak jednou, dvakrát za týden jim přeci jen zašlu nějaký nový doklad o adrese... Co kdyby u nich polevila jejich revoluční bdělost a oni vyměkli?

Mimochodem, je to těžký úděl být kryptoměnářem. Hromadíte jakési prostředky s podivnými názvy - bitcoin, litecoin, BNB, USDT, steem, hive, SPS, DEC... A doufáte, že se Vám je třeba jednou podaří nějak směnit za peníze. A léta běží.

Ale co. Mám napsaná hesla. Pokud se to nepodaří za mého života, odkážu svá hesla synovi. A pokud se to ani jemu nepodaří, snad bude mít zase syna... A tak dál a dál.

Jenom doufám, že až se směna třeba jednou podaří, nebudou všechny mé kryptoměny směnitelné za jeden rohlík. Pokud se tedy ještě budou vyrábět rohlíky a kryptoměny někdo úplně nezakáže.

kraki_a.png0
0
0.000
18 comments
avatar

Někdy je to ověření boj no. Jako je to globální firma, která má zákazníky z celého světa, každý zákazník poskytuje jiný formát toho, co Binance požaduje, takže trošku Binance z tohoto pohledu chápu. Ale zas z pohledu uživatele je to opruz, souhlasím. Já jim, tuším, posílal fakturu od internetu.

0
0
0.000
avatar

Taky jsem jim, mimo jiné, posílal faktutu od internetu...

0
0
0.000
avatar

Možná na čase změnit poskytovatele internetu? ... blbý vtip, chápu😉

0
0
0.000
avatar

No, historicky platím 150,- za měsíc...

0
0
0.000
avatar

😯 wow, tak to drž zuby nehty, i když ta rychlost asi bude nižší, ale já taky nemám kdovíjakou a furt si vystačím

0
0
0.000
avatar

Co přesně jim posíláš za doklad? S kašpárky na kameru mívám taky problém. U Degiro nebo někde dokonce chtěli vyfotit doklad pod úhlem, aby byly viditelné nějaké znaky, to mi nešlo udělat. Ale s dokladem místa pobytu jsem nikdy neměl problém.

0
0
0.000
avatar

Posílám jim elektronickou fakturu inkasa (SIPO)- elektřina, TV, rádio, nebo fakturu za internet...

0
0
0.000
avatar

Hmm SIPO, to v cizině možná ani nebudou vědět, co to je. Zkus si na internetovém bankovnictví vytisknout výpis za poslední mesíc. S výpisem z Unikreditu jsem tuto část ověření udělal pokaždé všude napoprvé.

0
0
0.000
avatar

Taky jsem posílal bankovní výpis a no problemo

0
0
0.000
avatar

No, že by se mi chtělo někoho informovat o svých platbách...

0
0
0.000
avatar

Je potřeba mít víc bankovních účtů a jeden téměř nevyužívat :)

0
0
0.000
avatar

No, že by se mi chtělo někoho informovat o svých platbách...

0
0
0.000
avatar

Patálie hezká. Taky jsem používal Binance, ale po zavedení KYC jsem burzu přestal používat a převedl co se dalo. Bohužel burz a směnáren bez KYC moc není. Napadá mě Huobi (osobně mohu doporučit), Bittrex (Tam lze směnit i HBD), Bybit (obchodování na páku, spíše pro pokročilé, což nejsem). Z českých směnárnu Anycoin. Binance má docela vysoké poplatky za withdraw.

0
0
0.000
avatar

Přešel jsem na Kucoin a Bibox.

0
0
0.000