Prezidentský kandidát

avatar

Až včera mě napadlo, že napíšu tenhle článek. Když jsem si četl @ritxi -ho článek.

Můj text vlastně není o prezidentech, ale o tom, jak si každý žijeme mimo svůj sociální vesmír i ve svém osobním vesmíru. Jak každý máme specifické názory, potřeby, požadavky... Jen si to uvědomit.

Trochu mimo. Podle mě bylo chybou ustanovit u nás přímou volbu prezidenta. Jsme parlamentní demokratický systém. Ve kterém má prezident jistou roli. Přímá volba odpovídá prezidentskému demokratickému systému. Kde má prezident zas roli jinou...

Přímá a nepřímá volba vyžaduje jiný typ osobnosti. Při nepřímé bývá volen respektovaný profesor, který slouží jako "monstrance, jež má být ukazována lidu", kladeč věnců. (Profesor Salazar se v Portuglasku trochu vymknul roli...)

Přímá volba si žádá schopného manažera, který sežene peníze na kampaň, zajistí si na ní lidi... A kdo jsou schopní manažeři? Podnikatelé, vojáci, vedoucí činitelé státních institucí. Takže pánové Babiš, Petr, paní Nerudová. Ti tuhle moji představu naplňují.

Ale to byla taková odbočka. Co je pro mě relevantní, koho volit? S dovolením se přidržím pana Ing.Petra Pavla.

Zdravě vypadající šedesátník bystrého ducha. Je schopen souvislého a smysluplného projevu. Zdá se, že mu to myslí. Pro mě důležité.

Slušná kariéra ve státních službách. Karierní postup. Osvědčil odvahu, organizační i další schopnosti... Pro mě důležité.

Pochází z vojenské, rozpadlé rodiny. Sám rozvedený, s druhou manželkou. Žena bez politických a ekonomických ambicí a vazeb. (Rozdíl proti pí.Nerudové.) Pro mě důležité.

Otec Josef komunista (Vystoupil v roce 1989 ze strany, odešel z armády? Nedohledal jsem.). Sám pan Pavel také bývalý komunista. (Kdy vystoupil, nedohledal jsem.) Pro mě důležité.

Pravděpodobně ADHD. Od 1.třídy dvojka z chování, později trojka z chování. Nezvladatelný. Absolvent vojenského vzdělávání. Pro mě důležité.

Motorkář. Chlapské záliby. Má najatý hvězdný poradenský tým, který platí sponzoři v částce asi 18 milionů ročně. Dbá rad odborníků. Vytváří si image, kterou mu doporučili. Včetně toho "Generála Pavla"... Pro mě důležité.

Není to moje srdeční volba. Ale akceptovatelný pro mě je. S kým ho mohu srovnat?

Pan Babiš. Syn komunistického papaláše, osvojil si papalášský přístup k životu. Jeho pan otec bezskrupulózní pragmatik, oportunista. Využil každé příležitosti k sebeobohacení, opakovaně trestně stíhán. Pro loajalitu k režimu a pro dobré styky s ostatními papaláši zameteno pod koberec.

Exkluzivní zahraniční vzdělání, od mala veden, že je něco lepšího. Vyšší level tuzexového šíbra. Přišel k bohatství tak, že bezskrupulózně využil konexe svého papá, nehleděl na nic. Podnikal a podniká v zemědělství, potravinářství a v provázaných oborech.

Trochu mimo. Můj otec byl počátkem 90.let ředitelem státního statku, později ředitelem či náměstkem několika ZZN (podniků zemědělského zásobování a nákupu) a ještě později podnikatelem v zemědělství, potravinářství a příbuzných oborech. Otec zemřel na druhý infarkt v 61 letech. Narazili na sebe. Vím, ale nemohu nic dokázat. Pro mě důležité.

Pan Babiš je podruhé ženatý. Nezvládá komunikací s dětmi z prvního manželství. Pro mě důležité.

Pan Babiš není schopen souvislého a smysluplného mluveného projevu. Patologická, do sebe zaměřená osobnost. (Ano, nejsem psychiatr.) Není schopen uznat, reflektovat, natož napravovat svoje chyby. Pro mě důležité.

Pan Babiš je osobně zbabělý. Kromě peněz, které získal díky svému otci a své naprosté nevšímavosti k druhým, na něm není vůbec nic zajímavého. Není schopen se řídit všemi radami svého týmu. Pro mě důležité.

Ostatní kandidáti... Tak trochu sleduji ještě paní Nerudovou. Ale... Kdo jste z Brna, víte něco víc, než jsou její oficiální a polooficiální stránky?

Takže mi to vychází, že pan Pavel je pro mě lepší kandidát než pan Babiš. Doufám, že pan Pavel zvítězí, že většina uvažuje jako já. A ano, žiju ve své bublině. Kdyby přeci zvítězil pan Babiš...

Pana Zemana jsem prezidentem nevolil. Ale přese všechno, co proti němu mám, jsem schopen jej respektovat. I dnes. Něco v minulosti dokázal. Má určité zásluhy. Největší za jeden článek v Technickém magazínu a za jeden projev v televizi, oboje před listopadem 1989. Není to pro mě absolutní lúzr a póvl. Na rozdíl od pana Babiše.

Kdyby ten se stal prezidentem, chápal bych to velice, velice osobně. I když nemám plán, co bych pak dělal...

Pro dnešek konec mých osobních úvah...0
0
0.000
7 comments
avatar

Pěkně shrnuto, o paní Nerudové nevím víc než je asi oficálně napsáno, před kandidaturou jsem o ní ani neslyšel. Je fakt, že přímá volba je víc o marketingu a mluvení s lidmi, než ta nepřímá, kde se handlovalo v parlamentu a taky to asi nebylo úplně nice, když se přešlo k přímé volbě. Tož sa uvidí.

0
0
0.000
avatar

Sdílím s tebou názor, že přímá volba to neměla být zavedena, a přihodím ti v této věci ještě jeden argument. Volby jsou pořád a víc různých druhů k lepší demokracii nevede. Spíš se o svoje reprezentaty budou lidé zajímate méně, nevěnují tolik času průzkumu, nebo k volbám ani nepřijdou

Jinak já favorita nemám. Myslím si, že Babiš možná přenechá své voliče Středulovi, kterého dokáži respektovat, ale ne volit.

Nerudovou neznám.

U Pavla se mi líbí, jak se dobře orientuje v historii. Asi před dvěma lety jsem se připojil k jeho webináři na rok 1938-1939 a uměl všechno pěkně rozebrat.
Kdybych se rozhodl jít volit bez toho, abych si dohledal více informací o ostatních kandidátech, asi bych mu dal hlas.

Ještě Diviš a Janeček stojí za zmínku a zajisté bych si je prohlídnul před rozhodnutím.

0
0
0.000
avatar

Babiš ještě kandidaturu nepotvrdil. Jako pokladače věnců si ho nedovedu představit. Jako manažer se taky myslím moc nepředvedl.
!WINE

0
0
0.000
avatar

!PGM

0
0
0.000
avatar

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @timehacker

remaining commands 2

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


0
0
0.000