Z časů možná končícího blahobytu... (Chvíle mého obvyklého pesimismu)

avatar

20220228_100358.jpg
Tak už jsem ukazoval piva z Penny Marketu, z Billy... Tentokrát z Kauflandu. Počítám, že nad regálem chlazených řemeslných piv by srdce mnohých pookřálo. Ceny tomu samozřejmě odpovídají. Asi právě proto si koupi takového piva mnozí rozmyslí.
20220228_100135.jpg
Teď už jen tak jdu mezi regály a fotím, doprava, doleva... Mezi plechovky a plastové lahve vůbec nepůjdu...
20220228_100156.jpg
Kachny, kachny, kachny... Teda pivo, pivo, pivo...
20220228_100213.jpg
Levnější, dražší, lepší, horší... Dokonce i špatné a dobré.
20220228_100321.jpg
Pivo je věcí zvyku. Když se jeho kvalita postupně, ale pomalu zhoršuje, mnohý příznivec si nevšimne. Po 5.pivu už je to, myslím, stejně skoro jedno. Jenom Vás bude druhý den bolet hlava.
20220228_100459.jpg
Ale jak dlouo se ještě budeme mít jako Pánbu ve Frankreichu? Četli jste Gone with the Wind? Česky Sever proti Jihu a Jih proti Severu. Margaret Mitchell.

Vytanula mi jedna pasáž. Nebudu citovat přesně. Na začátku války se na Jihu odehrává vlastenecký ples. Jižanské dámy se rozvášní a dostanou se do excitovaného stavu, kdy jsou ochotny obětovat svaté věci Jihu vše... Ano, i kdyby si měly střevíčky zablátit!

A obávám se, že ještě pořád většina našeho národa sice podporuje Ukrajinu, ale... Tak maximálně do toho zablácení si střevíčků. Co kdyby nebyl v supermarketu výběr z padesáti piv?

A já vidím zimu, tmu, přídělový systém. V lepším případě. V tom horším válku, v nejhorším válku jadernou. No, já si už 55 let života užil. Co je lepší? Nechat svět Putinovu Rusku a Číně, nebo svět válkou zničit? Nevím.

Ale chápu Sokrata. Než odejít ze svého města do vyhnanství, raději volil sebevraždu. Já taky nerad cestuju. Utíkat nikam nebudu.

Hezký weekend!
kraki_a.png0
0
0.000
8 comments
avatar

Ta lednička v Kauflandu vypadá hodně dobře. Podobné jsou i ve zrekonstruovaných Albertech. Třeba litr a půl Únětického za 80 až 100 korun mi přijde jako super cena. Ty ostatní piva jsou na tom podobně.

Já zatím pesimista nejsem.

0
0
0.000
avatar

Já pesimista sice jsem, ale pořád funguju. Snažím se dělat, co považuju za správné, ať jsou okolnosti jakékoliv.

0
0
0.000
avatar

Hezké fotky. Je to úžasný pokrok správným směrem. Já osobně si raději dám jednou za pár dní třeba ten výborný Raven, co je na fotce z Kauflandu, než abych lemtal denně nějaký levnější, ale nezajímavý a vodnatý eurobeer bez chuti. V jídle to mám stejně. Raději pár dní skromnější jídlo a pak skvělý steak než každý den laciný bůček.
Pokud jde o ten pesimismus, asi jsem přeci jen optimističtější. Češi sice remcají, ale jsou šikovný národ, navíc uprostřed Evropy, v podstatě jsme odsouzeni k prosperitě, pokud si to sami nepos… Jistě, zrovna teď to na prosperitu nevypadá. Šílený rusák se rozhodl, že když se nemohou mít dobře v Rusku, tak raději uvrhne celý svět do krize a některé země Afriky možná dokonce do hladomoru. Jenomže tentokrát se přepočítal, protože opravdu velká většina světa už ho má plné zuby. Bude to trvat, projdeme si krizí, ale brzy bude zase dobře.

0
0
0.000
avatar

Češi odsouzení k prosperitě... Podívej se na Rusy. Sedí na neskutečném přírodním bohatství... A jak se mají?

A když jsem u toho Ruska. Čína, Indie... To je asi 2,5 mld lidí mají Putina docela rádi. A polovina lidstva ani netuší, že existuje. Ještě si užijeme.

Pivo. Nejsem zanícený pivař. Průměrně vypiju tak 5 do měsíce. A v hospodě, když se tam s někým sejdu. Co bych tam dělal jinak jiného? A v hospodách obvykle bývají ta nechutná europiva...

0
0
0.000
avatar

Fotky krásný , debata těžká.
Já jsem spíš menšina vzhledem k té světové masáži...

0
0
0.000
avatar

Každý z nás je někdy v menšině.

0
0
0.000