Lone robot

avatar
(Edited)

Před nějakými třemi týdny tu @ritxi poslal článek o službě Lone Robot. Stručně řečeno, jedná se o robota, který spekulací s kryptoměnami zhodnocuje váš vklad zhruba od půl do několika málo procent denně. A v té době nabízel nově příchozím bonus do začátku 20 dolarů. Čehož se mnozí chytli (včetně mě), protože to umožňovalo investovat těch dvacet babek, bez vlastního vkladu a tedy bez rizika.

Po třech týdnech mám dva poznatky:

  1. Vypadá to, že aspoň doposud všechno funguje, Výnosy připisuje, ve výšce plusmínus jak bylo slibováno. Sice výnos ještě není dost vysoký pro výběr, ale běží to jen pár týdnů.
  2. Drobná změna pravidel: je požadováno, aby kromě přiděleného bonusu každý uživatel investoval i nějaké vlastní peníze - minimálně 10 dolarů.

Chápu, že někdo může vnímat tuto změnu pravidel negativně. Jávámtoříkal. Na druhou stranu tomu požadavku rozumím. Investovat cizí peníze bez rizika je lákavé, určitě takových chytráků nás byly spousty, umím si představit, že si někdo nadělal řadu identit aby těch bonusů dostal zadarmo hodně. A projekt je mladý, upřesňování pravidel bych v tomto stádiu neviděl až tak dramaticky.

Co se mě týká, já tam těch deset (respektive v mém případě patnáct) dolarů poslal. Jsou to dvě pizzy v restauraci, i kdyby bylo všechno špatně, mě to nepoloží. Už jsem za vlastní chyby zaplatil víc. Na druhou stranu, každý projekt potřebuje lidi, kteří jsou ochotní jít do rizika. Bez rizika nelze udělat nic.

Upřímně řečeno, nějakou chvíli jsem si zahrával s myšlenkou poslat tam něco v řádu několika stovek dolarů. Pořád mě ale drží při zemi povědomí, že cokoliv s výnosem několika desítek nebo stovek procent ročně je přinejmenším podezřelé.

Mám knížku o hazardních hrách, a je tam pravidlo, které platí i pro investice (zvlášť ty rizikové):

Nesázej peníze, které si nemůžeš dovolit ztratit.

Je pravda, že bych ztrátu nějakých pět set nebo tisíce dolarů pocítil. Ne že ne. Nejsem mafián ani kontroverzní podnikatel. Na druhou stranu, není to částka, kvůli které bych se ocitl v exekuci, pod mostem nebo na větvi. Ještě uvidíme, zda u mě zvítězí rozum či cit, světlá nebo temná strana síly.

Tak či onak, někdo může v tom vidět riziko a odejde. Já se naopak nebojím dát sem odkaz s referralem, akorát doufám, že mi za to pak někdo nepřijde rozbít okna :D0
0
0.000
2 comments
avatar

Taktéž jsem si změny v pravidlech všiml. No s posíláním peněz asi chvíli počkám. To si raději pořídím nějaký ten Coin na #HODL

0
0
0.000
avatar

Možná bych tam taky mohl něco poslat. Ale spíš to vidím, že si napíšu něco vlastního, když budu chtít obchodovat s botem.

0
0
0.000