RE: Nové koště...

avatar

You are viewing a single comment's thread:

Já jsem se se svými syny nikdy neučil. Samozřejmě když přišli s nějakým školním problémem, tak jsem to vždycky dokázal vysvětlit, ale nějaké systematické učení se u nás nikdy nedělalo. Přijímačky na střední (a ten starší už i na VŠ) dělali levou zadní, na horních pozicích výsledkové listiny. Možná to jsou geny... 😄



0
0
0.000
13 comments
avatar

Dovolím si předpokládat, že Tvoji synové šli na střední z 9.třídy. Syn teď skončil 4. a připravuje se na osmileté gymnázium. Obávám se, že tyhle přijímačky se bez přípravy udělat nedají. Už proto, že prakticky všechny děti, které mají šanci uspět, se na ně připravují. Takový japonský model... Neříkám, že správný.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Já tvrdím, že výsledky jsou důležitější než metody. Přijímačky jsou svým způsobem soutěž. A u sportovců se taky neřeší, jestli jsou jejich výsledky zapricinene talentem, pracovitostí nebo lepším trenérem (nebo libovolnou kombinaci téhož), pokud dodrží pravidla.

0
0
0.000
avatar

Prostě kapitalismus. Peníze nesmrdí a výsledky taky ne.

0
0
0.000
avatar

To není kapitalismus, to platilo vždycky a všude.

0
0
0.000
avatar

Ne, neplatilo. Cechy byly od toho, aby zamezily konkurenci. Řemeslník a obchodník měli pracovat, aby se dobře uživili a žili v hojnosti, ne aby zbohatli a žili v nadbytku.
Austrálci a někteří jihoameričtí Indiáni měli problém pochopit, co to je sport, k čemu je dobré s někým soutěžit.
Když jsem kdysi pracoval pro GE, líčili nám jako odstrašující případ Indiána, který po zaučení u nich pracoval tak dlouho, dokud si nevydělal na nový klobouk. Asi dva dny. Pak odešel, že už peníze nepotřebuje. Šťastný to člověk...

0
0
0.000
avatar

Šťastný to člověk. Naopak nešťastný ten, kdo s ním uzavřel kontrakt. Nebo chtěl bys doma podobně šťastného řemeslníka?

0
0
0.000
avatar

Chtěl bych si dokázat udělat doma všechno sám... Ale nejsem vůbec tak dokonalý.

0
0
0.000
avatar

Já bych si chtěl tím, co umím, vydělat tolik, abych mohl zaplatit lidi, co za mě udělají to, co neumím.

Btw naše soutěživá civilizace létá na Měsíc a na Mars. Indián umí chytit a upéct rybu. Aha, ale to já taky... 😄

Btw2 kde je pro řemeslníka hranice, kdy žije v hojnosti a kdy už v nadbytku? A je ta hranice pro každého aspoň přibližně stejná? Kdo ji určí? A co s těmi mimořádně schopnými a pracovitými? Omezit je, aby náhodou nezbohatli? Měl třeba někdo Jobse nebo Muska včas zarazit? A bylo by to dobře? Samé otázky...

0
0
0.000
avatar

Křesťanství přikazuje pít víno a jíst chléb. Opilství a obžerství jsou ale smrtelné hříchy. Život je složitý.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Chleba snad ještě není obžerství, pokud to teda nejsou kaviárové tousty 😄

Ostatně, Ježíš si mohl pro tu transsubstanciaci vybrat i jiné produkty. Brambory a kyselé mléko. Pizzu a calvados...

0
0
0.000
avatar

On si vlastně Ježíš moc vybírat nemohl... Teda mohl, ale byl rozhodnutý dělat to, co viděl u Otce a co se od něj chtělo.
Chleba je jen symbol... Jako evangelík ve věcnou přeměnu chleba a vína v tělo a krev Páně při mešním obřadu nevěřím. Je to pro mě jen symbolika.

0
0
0.000
avatar

Mmch uvědomil jsem si, že moje lehkovážné vtipkování kolem věcí spojených s náboženstvím může být pro ledaskoho citlivé téma. Kdyby toho bylo moc, tak sory.

0
0
0.000
avatar

To je taky v pořádku. O všem je možno pochybovat. Věta "Bůh existuje" připouští hned dva druhy polemik. Kdo, nebo co, je Bůh, a co to v Jeho případě znamená existovat...

0
0
0.000