Projekt Y i Twiterz

Zrzut ekranu 2022-02-20 092716.png

Drobny raport z frontu.

 1. Napotkałem problemy techniczne, które wynikają przede wszystkim z mojej niewiedzy - uzyskałem dostęp do bazy HiveSQL i chciałem zbudować raporty odnośnie tego jak wygląda #polish i community, ale okazało się to trudniejsze niż zakładałem, choć pracuję nad tym.
 2. Duży feedback pod ostatnimi dwoma postami sprawił, że mam dużą zagwozdkę. Cały czas się waham z tym discordem. Nie ukrywam, że mam wątpliwości co do skorzystania z otwartego i juz istnięjącego discorda - choćby z powodów bezpieczeństwa; Chciałbym też być pośród osób, które krytycznie oceniają moje pomysły, ale są zainteresowane we wspólnym celu.
 3. Kontaktuje się z kilkoma osobami, które tworzyły by content (spoza Hive); Uważam, że skorzystanie z oferty osób, które osiągają całkiem fajne nagrody już na Hive byłoby ich wykorzystaniem, gdyż pisząc sami dostali by więcej; temat do dalszej dyskusji.
 4. Zastanawiam się czy są któreś konkretne tokeny, które chcielibyście, żeby @polish.hive zastake'ował? Leo? Pal? POB? Z pobieżnej informacji nie zauważyłem, żeby jakies konkretne tagi były dominujące. Na chwilę obecną to są grosze, ale jak to mawiają "grosz do grosza". Jeżeli nie znajdziemy takiego, deleguję je do @brofi, żeby szybciej zbliżyć się do celu H-E.
 5. Konto @polish.hive i @polish.curator aktualnie śledzą @jocieprosza z głosami.
 6. W dalszym ciągu nie widziałem propozycji co z środkami zebranymi w przypadku zakończenia projektu. Spalać je? Trochę szkoda, ale jeśli nie to co? Widzę opcję taką, żeby wszystko zastake'ować w HP i podpiąć konto pod traila @krolestwa (czy tam inne konto, którym @fundacja, @kbk @hallmann głosuje). Raczej nie widzę opcji unstake i darowania komuś. To już lepiej spalić albo dać wędkę.

Twitter
Mimo, że te liczby nie wyglądają źle, to muszę przyznać, że promocja tu Hive jest raczej średnio skuteczna z uwagi na niską liczbę kliknięć w linki. Nie ukrywam, że nie jestem specjalistą od marketingu w soszialach i nawet nie wiem za bardzo jak zwiększyć tę ilość kliknięć.

Branie udziału w różnego rodzaju kałoszkwałach zwiększa zasięgi (tak, trolluję czasem), ale nie przekłada się na kliknięcia.

Mam też swoje drobne przemyślenia na temat głównych postaci polskiej sceny krypto na Twitterze - chyba wszyscy są skorumpowani. Tzn. że by w ogóle zainteresował się projektem trzeba mu zapłacić. Niektórym niewiele (zadziwiająco niewiele), ale mimo wszystko. Uważam to za słabe, zwłaszcza wśród osób, które pozycjonują się jako trejderzy czy doradcy inwestycyjni.
To jest po prostu słabe i cieszę się, że UOKiK zabiera się za takich naganiaczy - odpowiedzialność za słowo nie istnieje.

Zrzut ekranu 2022-02-20 093008.png

Zrzut ekranu 2022-02-20 105936.png
Mimo wszystko na konto wpływa jakieś 25 POSH tygodniowo

Jak było 7 miesięcy temu:
https://hive.blog/hive-134382/@jocieprosza/propozycja-dla-polish-hive-i-chwalipieta

PROJEKT Y jak Ypsilon


W odróżnieniu od zapowiadanego przeze mnie projektu X, który jest dużo trudniejszy technicznie, @lordbutterfly w niedawnym raporcie z akcji marketingowej zapowiedział produkcję zestawów marketingowych (mniejsze niż to na zdjęciu 30x30cm, 30x40cm).

enter image description here

 1. A brochure.
 2. A USB stick with the digital equivalent
 3. A free Hive account
 4. A business card
 5. Maybe some small gift. Maybe a pencil, fridge magnet. Something less lame probably. lol. Will see.

Czekam jeszcze na koszt, ile taki zestaw by kosztował, ile sztuk dostanę do dyspozycji a ile będę mogł kupić.
Co powiecie na zorganizowanie zbiórki na pokrycie kosztów zakupu takich zestawów i kosztów przesyłki. W tym ostatnim i logistyce pomogę. To nie jest post zbiórkowy - zaproponujcie proszę osoby, które doceniły by taki zestaw, które mógłby zainteresować do spojrzenia na Hive. Chodzi przede wszystkim o osoby raczej znane.

Nie muszę chyba mówić, że zbiórki są celowe i w pełni rozliczalne.

by @jocieprosza0
0
0.000
15 comments
avatar

Odnosnie 4)
Nie wiem, czy tylko ja jestem takim ignorantem, ale zawsze nie wiem o czym do końca piszesz. Po prostu w tym nie siedzę. Chyba większość z nas zbiera H-E tokeny tak przy okazji i nie ma ku nich konkretnych planów.

Komu takie zestawy promocyjne miałby z ostać przekazane? Jakimś influencerom?

0
0
0.000
avatar

Komu takie zestawy promocyjne miałby z ostać przekazane? Jakimś influencerom

Myślę np o Kubie Klawiterze (do którego pisaliśmy z @hallmann), mam na oku kilku krypto influencerów (choć jestem zniesmaczony), mam też na myśli 3-4 podróżników, ale są za granicą.

Ale ogólnie szukam pomysłów

0
0
0.000
avatar

Raczej bym się nie kierował do stricte krypto influencerow. Nie chcemy reklamować tokena i blokchaina tylko platformę blogową. Krypto influencer może zachęcić do inwestycji w token. Całkiem niedawno jeden jutuber zachwalał token Hive. Czy przełożyło się to na pojawienie się tutaj kogoś głosującego że sporym HP? Nie sądzę. Jeśli kogoś zachęcił to do inwestycji na giełdzie.
Raczej więc do tego typu ludzi należałoby uderzyć którzy są twórcami kontentu i mają swoich fanów, ale jak to zrobić nie wiem. A jeszcze żeby ich fani przeszli? Wydaje mi się to niemożliwe. Z braku czasu polecam obejrzeć tego Mysior bardzo ładnie opisuje czemu na YT jest dużo ludzi a u konkurencji nie (w uproszczeniu) od 6:16 minuty:

0
0
0.000
avatar

Ad 3 - o jakim contencie myślisz?
Ad 6 - podpięłabym królestwu/kbk

Projekt Y mi się podoba. Z twórców o sporych zasięgach (tylko YT, reszty sm nie używam) i takich mocno zaangażowanych w rozwój polskiej społeczności krypto, to lubię Piotrka Misiurka, czasem zerknę na Krypto Raport albo Encyklopedię Kryptowalut. I Koniecznego lubię, on chyba nawet był na steemie w zamierzchłych czasach :) Spoza tematyki krypto nie mam kandydatów, bo takie dziwne kanały obserwuję :)
Kiedyś jeszcze Mike'a Satoshiego oglądałam, ale teraz już nie. On chyba też ma sporo subskrypcji.

0
0
0.000
avatar

Dzięki za sugestie.
Za ok. 2 tygodnie okaże się ile mam do dyspozycji tych zestawów.

Ad 3 - o jakim contencie myślisz?

Szczerze? O każdym, byleby tylko reprezentował jakiś podstawowy poziom - aktualnie łowię wśród studentów ASP. Kiedyś zajmowałem się pozycjonowaniem i miałem pod sobą kilka osób piszących różne teksty - to tak w ramach wprowadzenia.
Wtedy nie miałbym problemu ze znalezieniem kogoś, kto pochwaliłby się swoimi obrazami a przy okazji napisał jakiego depilatora używa...

W zamyśle, chciałem zamówić u kogoś kilka tekstów, za które zapłaciłbym ze swojej kieszeni (z PITem i wszystkimi konsekwencjami), natomiast dał siebie jako beneficjenta w tych 10-15 % co sugerował @lesiopm. Nie zarobił bym pewnie na tym, ale Hive ma to do siebie, że te środki by pracowały i w końcu wyszedłbym na tym na plus.
Plan ma jeszcze zaprojektowaną pułapkę - współpraca wiązała by się z założeniem konta na Hive, by móc podpisać pod tekstem (by @tennowyużytkownik). Zwiększa to szanse, że ten użytkownik zostanie tutaj na dłużej.

0
0
0.000
avatar

Czy możesz się konkretnie odnieść do komentarza @rafalski ?
"

Ktoś kto miał dostęp do konta zpowerdownował je i wysłał hive na binance.

Osoby, które np. kupowały delegacje temu kontu, liczyły na to, że nagrody z kuracji będą w HP i będą głosami wspierać twórców, tymczasem gdzieś kasa wyparowała.

Co tu się właściwie stało?"

0
0
0.000
avatar

On nie miał w tym czasie dostępu do tego konta.

0
0
0.000
avatar

A były jakieś delegacje?

0
0
0.000
avatar

Nie wiem jak z płatnymi (ale skoro ktoś pyta, to pewnie były), ja osobiście delegowałem 10k HP przez długi czas (dopóki konto było aktywne, potem zmniejszałem)

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Tez caly czas czekam na odpowiedz @jocieprosza bo smród bedzie sie ciagnal do konca. Kiedy przejales konto i jakie jest stanowisko pkocjan, ktora widze aktywna (cheer-up#7272) w tym momencie na discordzie gildii splinterlands na discordzie, wiec wcale nie znikla.

0
0
0.000
avatar

Pasy do kont dostałem 7 lutego. Tylko ja ma aktualnie do niego dostęp. Tematy z pkocjan mnie nie dotyczą, więc nie wiem o jakie stanowisko pytasz

0
0
0.000
avatar

To trzeci taki komentarz i dopiero teraz zdawkowo się do niego odnosisz. Pytanie o tyle jest zasadne, bo został zrobiony power down i po krótkim czasie powstała inicjatywa polish hive 2.0. Jak rozumiem to nie było konto "indywidualne", które po prostu utworzyło taki username i dlatego jest kwas? Dlaczego chcesz działać na tym koncie, a nie zrobić swoje?

0
0
0.000
avatar

Wyjaśniłem to chyba że 3 razy - Bo tak jest prościej. Bo uratowałem 100 HP, jakieś 4k POSH. Na założenie nowego community nie mam czasu.
PolishHive ma 376 subskrypcji, ludzie nadal w nim publikują.
Konto polish.hive ma 150 followers ów, reputację 60

Prawda też taka, że myślałem, że konto @polish.hive jest właścicielem community, ale to jednak inaczej wygląda

0
0
0.000