3 kryptoměny, které bych si koupil při tomto propadu

avatar

Přemýšlel jsem, jak využít nadcházejícího propadu bitcoinu a vlastně většiny krpytoměn. Napřed zmíním důvody, proč si myslím, že propad nastal. Jsou dva.

1. Akcie se propadly také

Nejen kryptoměny, ale také akciové indexy od včerejška padají. A ač chcece, nebo ne, pořád spolu krpyto s akciemi jakýmsi způosbem koreluje. Zejména při náhlých pádech, jako byl třeba v březnu. V růstu taky, protože nově vytištěné miliardy zaplují částečně i do krypta. Jo, je to tak. Proto máme bull run, i když si od něj zase tak moc neslibuju. DeFi bublina? Možná to není bublina. Ale to Yield farming určitě jo.

2. Vyplnění CME Gap

Z 91% se tato víkendová mezera v obchodování futures Bitcoinu vyplní. Tzn. že se cena časemo do tohoto území vrátí. Je to logické? Možná ano, možná ne. Ale tradeři s tím počítají, tak je to takové sebenaplňující proroctví. A prý jsou na 9600 USD nachystány obrovské objemy peněz na nákup krypta. No nechme se překvapit.

Teď ale k tomu, co sem chtěl napsat. V tomto propadu je dobré nenechat se zahnat do kouta a panikařit a prodávat ve ztrátě. Naopak, jak říkají zkušení investoři, nakupovat se má, když teče v ulicích krev. Nebo aspoň když krvácí CoinMarketCap, řekl by vám HODLer nebo Trader.

obrazek.png

Ale co koupit? A proč?

1. Energy Web Token (EWT)

Je to síť energetického průmyslu, která zahrnuje takřka všechny známé giganty zabývající se průmyslem. Decentralizovaný market energie se musí někde uchovat...no a kde jinde než jako samostatný blockchain na síti Polkadot (tzv. parachain). No a pozor, EWT je zalistován jen na pár neznámých burzách, největší z nich je Kucoin. Chystá se prý listing na Coinbase a pak samozřejmě Binance a Huobi, v dnešní době si velké burzy nenechají ujít takové tokeny, o které je zájem a jsou takzvaně "v hypu".

2. Fantom (FTM)

DAG je technologie, kterou používá IOTA nebo NANO. Transakce se pohybují paralelně a škálování se u DAG sítí s rozšiřování sítě dokonce zlepšuje, ne jako u PoW blockchainů jako Bitcoin nebo Ethereum, kde je takzvaný "bottleneck" neboli hrdlo láhve, ve kterém se ucpávají transakce což má za následek mimo jiné zvyšující se cena za transakci. PS. Pokud vám něco říká Yield farming a token YFI (yearn.finance, 25 místo CMC!), tak za oběma projekty v rozdílné roli stojí Andre Cronje. Toto jméno si zapamatujte, určitě se o něm bude za pár měsíců/let hodně psát a mluvit.

3. SwissBorg (CHSB)

Říká vám něco Crypto.com? Je to velký konkurent SwissBorgu. Vlastně vytvořili něco hodně podobného. Aplikaci, kde si můžete kupovat krypto. Pokud navíc uzamknete svoje CHSB na jejich platformě, máte 0 fees z nákupu. A SwissBorg nakupuje krypto tak, že se podívá na aktuální kurzy známých burz a vám nakoupí krpyto na té nejvýhodnější. Něco jako scyscanner nebo Kiwi dělá s letenkami. Jenom SwissBorg je v technologi dál než v ceně, Crypto.com má svoje fundamenty už v ceně a proto je někde na pomezí TOP 10 mezi kryptem. SwissBorg je na 125 místě s kapitalizací 70 mil. USD! Crypto.com má kapitalizaci 3 mld. USD. Tedy má asi 1/40 hodnoty s podobnou technologií.

Závěr

Udělejte si svůj závěr z těchto řádků, asi bych vám nedoporučoval hned naskočit na tento trojlístek a slepě něco kupovat. Spíš se do těchto projektů trochu ponořte a sami si zhodnoťte, zda to co jsem vám zde rozprostřel má nějakou logiku, nějaký smysl. Projekty, kterým nerozumíte ale kupujete je, těch se máte většinou potřeba zbavovat v panice, protože jim nevěříte, neznáte jejich technologii. Proto se snažím nejprve porozumět danému tématu.



0
0
0.000
0 comments