avatar

cesky dole

Congratulations to all the qualified teams. Until today, there are already 10 teams who qualified.
England, Czech Republic, Ukraine, Spain, Poland, Turkey, France, Belgium, Russia and Italy.

The match against Kosovo was not easy. Czech team wanted to win and qualify before the last match in Bulgaria. In the first half they were a better team, but the score was 0:0.

After the half time, Kosovo scored a goal by nice headshot and this was big trouble for qualification maths. But the team of Jaroslav Šilhavý started to increase the pressure and after the goal to 1:1 by Alex Král, it was only a question of time, when the second will be added. Two cross-bars were indication that the goal is close. And a header from Alex Král and a dotted ball from Ondřej Čelůstka resulted in the winning goal.

Final score: The Czech Republic - Kosovo 2-1

Gratuluji všem kvalifikovaným týmům na EURO 2020. Od včerejška už je 10 týmů, kterým se to podařilo

Česko, Anglie, Polsko, Turecko, Francie, Rusko, Belgie, Španělsko, Itálie a Ukrajina.

Zápas proti Kosovu nebyl snadný. Český tým chtěl vyhrát a kvalifikovat se před posledním zápasem v Bulharsku, zkrátka nenechat to na poslední chvíli. To by se mohlo vymstít. Navíc je lepší postoupit před domácím publikem. V prvním poločase byl český tým lepším týmem, ale gól nepadl.

Po poločase Kosovo vstřelilo z ojedinělé šance gól hlavičkou a sen o postupu se začal hroutit. Naštěstí tým Jaroslava Šilhavého dobře zareagoval a začal zvyšovat tlak.

Když už dal Souček gól, byl mu odpískán faul na brankáře. Češi to ale nezabalili. Na 1:1 vyrovnal krásnou střelou zpoza vápna mladík Alex Král a i potom přicházely šance. Dvě břevna v rozmezí několika minut po střelách Jankta a střídajícího Ondráška naznačovaly naděje.

Vítězný gól vstřelil lekhou tečí Ondřej Čelůstka, když před brankářem změnil směr hlavičky Alexe Krále

Konečné skóre: Česká republika - Kosovo 2-1