Trendy kryptoměn pro rok 2020

avatar

Reaguji na článek od @krakonos a připojuji se se svojí skromnou predikcí.

Rok 2020 se ponese ve znamení vývoje a technologických pokroků. Spousta kryptoměn, které přišly na světlo světa při ICO v letech 2017–18 se již dostala nebo postupně dostává do fáze mainnetu a aplikací konkrétních funkcí, uzavírání partnerství a spouštění reálného využití kryptoměn.

Decentralizované finance

Jaké tedy budou trendy v roce 2020? Podle mě bude hrát prim DeFi, což není nic jiného než tzv. decentralizované finance. A hlavním hráčem na tomto poli je Ethereum, které si pro tento rok připravilo spoustu novinek. Přechod na Ethereum 2.0, plně podporující Proof-of-Stake namísto stávajícího Proof-of-Work a implementující sharding pro lepší škálování. Pokud někdo bude využívat decentralizované půjčky a emisi stablecoinu, bude to přes Ethereum. Stablecoin DAI projektu Maker DAO je již nyní v tomto jednička a v roce 2020 to nebude jinak. Maker dokonce přichází s novým konceptem, kdy zástavou pro půjčku nově nemusí být nutně Ethereum, ale i nějaký jiný asset, jako třeba Bitcoin nebo z „reálného světa“ třeba zlato. Je to tedy taková decentralizovaná banka.

Tím neříkám, že jiné projekty nemohou přijít se svým konceptem decentralizovaných financí. Jistě přijdou, a možná budou mít decentralizovanější strukturu než ta u Maker DAO. Vím, že něco za lubem má Zilliqa i Cardano, tedy projekty, které sleduji pod drobnohledem. Ale i spousta dalších nebude chtít být pozadu.

Pokud bude výhodnější půjčovat si decentralizovaně, lidé toho budou využívat. Ještě víc se to vyplatí v případě nadcházejícího růstu ceny kryptoměn, pokud se vypůjčený stablecoin DAI opětovně reinvestuje, může si uživatel přijít na pěkný zisk. Zamčené krypto se mu tak i tak zhodnocuje a k tomu navíc i to krypto za vypůjčený DAI.

Staking mincí jako pasivní příjem

Mnoho projektů postavených na algoritmech PoS a DPoS, případně PPoS již spustilo nebo začíná spouštět možnost stakování/delegování mincí a tím jejich rozmnožení. Něco, co už známe ze STEEMu. Zde se nám také STEEMy, které jsou uložené ve STEEM POWER, ročně zhodnocují nějakými dvěma procenty. U projektů jako Wanchain, ICON, Cardano (to tedy teprve v testnetu, mainnetové stakování se má spouštět někdy ve 2Q 2020) a mnohých dalších již ta možnost je. A nějaké 2 %-10 % ročně jsou pěkným pasivním příjmem. Obzvláště při vědomí, že tyto kryptoměny jsou povětšinou cenově na dně, a tedy co je nyní v hodnotě $ 100, za pár let může být v hodnotě třeba 5x vyšší. I ty „blbé“ 2 %! Spousta lidí na to myslí a připravuje si pozice pro budoucí staking, a tedy pasivní příjem.

Kryptoměny, to nejsou už jenom prostředky pro peer-to-peer posílání finanční hodnoty tak, jak tomu bylo v roce 2010, kdy se začal „využívat“ Bitcoin. Dnes již jsou to programovatelné peníze s možností chytrých kontraktů a dalšími vychytávkami, jako třeba zmiňovaným stakingem mincí.

obrazek.png

Cenová predikce

Pokud moje články čtete déle, jistě víte, že můj odhad na nové ATH Bitcoinu a tedy většiny kryptoměn (nikde není psáno, že nějaký jednotlivec jako loni ChainLink nemůže vyletět k výšinám), odhaduji na přelom roku 2021/22. Z důvodů čtyřletých cyklů Bitcoinu. Ano, půlení je už tento rok. Ale dobře se podívejte, co udělalo půlení s Bitcoinem v minulosti. V rok půlení nic, stejně jako při půlení Litecoinu v roce loňském. Lokální pumpa a pak dump. Stejně tomu bude podle mě i tentokrát.

Takže máme spoustu času se připravit, naakumulovat mince, které budeme chtít začátkem roku 2022 prodat a pak je třeba v roce 2024 levně dokoupit…abychom je zase v roce 2026 prodali?!? Možná. Právě proto píšeme a tvoříme na Steemitu i nyní, když se cena STEEM pohybuje mezi 0,12-0,14 USD.
Kdo tvrdí, že parabolický růst do výšin bude letos, tvrdil to samé už loni a předloni. Zdůvodňovat to může Novým rokem, Čínským Novým rokem, BAKKTem, ETF, progresem při vývoji Lightning network, přívalem nových mincí nebo čímkoliv jiným. Ale spíše doufá, že se tak stane, protože se jenom nepodíval na historické grafy. Ano, uznávám, že budoucnost se neřídí jenom minulostí. Ale historie může být vodítkem budoucnosti. Jak už jsme mohli několikrát u kryptoměn vidět.

Bitcoin se bude podle mě motat mezi $ 6 000 až $ 18 000, svoje maximum však letos nepřekoná. Altcoiny si mohou sáhnout ještě na větší dno, než doposud. Koncem roku by se však mohly postupně začít trochu zvedat. Nicméně, nejsem vědma ani trader, tak moje názory berte jen jako názorý "týpka", co si tak pro zábavu píše na internetu.0
0
0.000
20 comments
avatar

Každopádně v tipovací soutěži od @phortun a se ti daří skvěle ;-)

!trdovoter
!BEER
!COFFEEA
!shop

0
0
0.000
avatar

你好鸭,ritxi!

@jjprac给您叫了一份外卖!

@yanhan 小萍萍 迎着飓风 开着轮船 给您送来
韩式烤肉拼盘

吃饱了吗?跟我猜拳吧! 石头,剪刀,布~

如果您对我的服务满意,请不要吝啬您的点赞~
@onepagex

0
0
0.000
avatar

Hi @ritxi!

Your post was upvoted by @steem-ua, new Steem dApp, using UserAuthority for algorithmic post curation!
Your UA account score is currently 2.225 which ranks you at #22531 across all Steem accounts.
Your rank has not changed in the last three days.

In our last Algorithmic Curation Round, consisting of 91 contributions, your post is ranked at #73.

Evaluation of your UA score:
  • Only a few people are following you, try to convince more people with good work.
  • You have already convinced some users to vote for your post, keep trying!
  • Try to work on user engagement: the more people that interact with you via the comments, the higher your UA score!

Feel free to join our @steem-ua Discord server

0
0
0.000