Trpělivost přináší růže. I v kryptu

avatar

Co napsat, po (cenově) šíleném krypto víkendu? Bitcoin se celkem rychle vrátil na hodnoty blížící se čtyřiceti tisícům dolarů. A to někteří před nedávnem predikovali pád ke dvaceti tisícům nebo níž.

TW2.png

Co stálo za tím růstem? Elon Musk a BWord konference? Možná. Technická analýza? Kdo ví. Jedno bych chtěl ale podotknout. Mě je tento víkendový nárůst vlastně jedno. Jsem v kryptu na dlouhou dobu a věřím této technologii. Nějaké jednodenní pumpy a dumpy mě nechávají klidným. Jednou to jde nahoru, podruhé dolů a potřetí zase nahoru. Ale když si oddálíte graf třeba na týdenní nebo měsíční, zjistíte, že dlouhodobě to jde spíš nahoru. A taky tak se na to i dívám.

Zde bych připoměl citát Warrena Buffetta, který kdysi prohlásil (zejména o akciovém trhu, ale dá se to vztáhnout prakticky na vše) "Trh je místo, kde se prostředky přesunují od netrpělivých k trpělivým".

TW_1.png

Na grafu (z TradingView) se blížíme 40 000 za BTC, kde se nachází rezicence, kterou ale klidně můžeme prorazit, v případě silných nákupních pozic. Rychlý růst k 50k by udělal opět optimistu i z každého současného pesimisty/realisty.

Fear and Greed index

Můj oblíbený indikátor nálady na trhu. Opět jeden "buffeťák" "Buďte obezřetní, když jsou ostatní chamtiví a buďte chamtiví, když teče krev v ulicích". Je to krapet parafrázoované, ale určitě ten citát všichni znáte.

obrazek.png

Zdroj: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Takže před pár měsíci, kdy Fear & Greed index trhal rekordy v zelených číslech, tedy přes 90, lidi se viděli na 100k (u BTC). Tedy zpětně lze říct, že to byl dobrý čas k realizaci prodejů. A posledních pár týdnů byl k vidění zase extrémní strach a obavy. Očividně dobrý signál k nákupu.

Můj osobní Fear & Greed index se dlouhodobě drží na hodnotě 50. Tedy neutrální. Už jsem se stal vůči těmto krátko a střednědobým výkyvům ceny imunní. Neříkám, že mi nevykouzlil menší úsměv na tváři ranní pohled na grafy, ale pro mě se tím nic nemění. Cíl je dlouhodobý.

Dominance bitcoinu se začala opět blížit 50%, aktuálně je na 47,65%. To je dle mého "konsolidace" bitcoinu před altcoinovou bouří, která dle mého skromného názoru zastaví bitcoin až někde na 20%-30%, dokonce bych řekl že v tomto cyklu jej nejspíš na krátko přeskočí i ethereum co do kapitalizace. A potom přijde klasický medvěd a bitcoin se vrátí v dominanci na piedestal.

Sám se nechám překvapit co teď bude, na krátkodobé soudy jsem krátký. Ale asi bych souhlasil s tím, že trh vypadá za posledních pár měsíců manipulovaný. Velrybky udržovaly chamtivost a prodávaly, potom shodily cenu a nakupují ve slevách když ostatní prodávají ve ztrátě. Nebylo by to poprvé ani naposledy.

Takže se držte a nepodléhejte emocím ani na jednu stranu. Ať vám v tom dopomáhá síla 🙂0
0
0.000
4 comments
avatar

Hodluj, panenko, v koutě, budeš-li hodná, najdou Tě...

0
0
0.000
avatar

jojo najdou 🙂, samozřejmě nedoporučuji HODL skrze takzvané období medvěda (bear market), ale o tom se jindy rozepíšu taky víc

0
0
0.000