HIVE Power Up Day - October 2022 [ENG-TUR]

avatar
(Edited)


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

Hi Friends

There is no doubt that HIVE Power is a must for the Hive blockchain. I mention this in almost every post I write about HIVE. In order to exist on HIVE blockchain and affect it, you must have HP. In order to have HP, you must be active here and power up with the HIVE tokens you have rewarded. I would like to thank @hivebuzz, @traciyork and others for initiating a very meaningful and beneficial event for the entire HIVE Community, which is held on the first day of each month to encourage powering up. I participated in HIVE Power Up Day for the first time in April 2022. I could participated in the event this month on the second day of October due to busyness. Today I participated in the event by increasing 10 HP for the seventh time. 10 Hive may not be a very high amount; however, I already power up the HIVE tokens I have received since the day I joined HIVE, to increase my HIVE Power.

Merhaba Arkadaşlar

Şüphesiz ki HIVE Oy Gücü (Kovan Gücü) Hive blokzincirinin olmazsa olmazıdır. Bunu HIVE ile ilgili yazdığım hemen hemen her yazıda belirtiyorum. HIVE blokzincirinde var olmak ve bu blokzinciri etkilemek için mecburen HP’ye sahip olmanız gerekli. HP elde etmek için de burada aktif olmak ve kazandığını HIVE tokenleri ile oy gücünüzü yapmalısınız. HIVE oy gücünü arttırmayı teşvik etmek için her ayın ilk gününde, tüm HIVE Topluluğu için çok anlamlı ve faydalı bir etkinliğe ön ayak olan @hivebuzz, @traciyork ve diğer kişilere teşekkür ederim. HIVE Oy Gücü Arttırma Gününe ilk defa Nisan 2022’de katıldım. Bugün oy gücümü 10 HIVE arttırarak bu etkinliğe yedinci defa katıldım. Bu ayki etkinliğe yoğunluktan dolayı Ekim ayının ikinci günü katılabildim. 10 Hive çok yüksek bir miktar olmaybilir; ama, HIVE’a katıldığım günden itibaren elde ettiğim HIVE tokenleri HIVE oy gücümü arttırmada kullanıyorum zaten.

Here is the proof of my powering up 10 HIVE:

Oy gücümü 10 HIVE arttırdığımın kanıtı burdadır:


PEAKD

As said, I already power up all HIVE I receive from curation and author rewards once a week. Except that, I get %20 annual interest payout by transferring HBD, which I receive together with HIVE, into my savings account in my wallet. As I mentioned in the previous post I shared today, my next goal on HIVE is to reach 1500 HP. I can say that I reached my last goal 1250 HP in a short time. Even after reaching 1500 HP, I will continue to power up. As for HBD, I have long been transferring HBD into the saving account as the interest rate was increased to 20%. However, I think to convert some of them to HIVE to power up when its price is over more than $1 or I might use the HBD I will receive in the future to Power Up after accumulating 500 HBD. Converting some of HBD interest payouts to HIVE, I already participate in HPUD.

Söylediğim gibi, zaten kürasyon ve yazarlık gelirlerinden elde ettiğim HIVE’ı her haftada bir kere düzenli olarak oy gücümü arttırmada kullanıyorum. Bunun dışında, HIVE ile birlikte elde ettiğim HBD’yi ise cüzdandaki birikim hesabıma atarak yıllık %20 faiz geliri elde ediyorum. Bugün paylaştığım başka bir yazımda da belirttiğim üzere HIVE’deki bir sonraki hedefim 1500 HP’a ulaşmaktır. Son hedefim olan 1250 HP’a kısa sürede ulaştım diyebilirim. 1500 HP hedefime ulaştıktan sonra da oy gücümü arttırmaya devam edeceğim. HBD konusunda ise faiz oranı %20'ye arttırıldığı için uzun zamandır birikim hesabına HBD transfer ediyorum. Buna karşın, HBD’nin fiyatı 1 doların çok üzerine çıktığı zaman birazını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırmayı ya da 500 HBD biriktirdikten sonra elde edeceğim HBD’leri HIVE Oy Gücümü arttırmada düşünüyorum. Zaten HIVE Oy Gücü Arttırma Gününe katılmak için faiz gelirlerimin bir kısmını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırıyorum.

As I stated in my previous posts, I see HIVE as a long-term investment. I also think that HIVE Power needs to be increased up to a specific goal for a stronger account and a stronger HIVE community. This goal can be 1000 HP, 5000 HP, 10000 HP or even more. Especially new members want to immediately cash out the HIVE or HBD they earn here. I don't recommend it; however there is nothing to do if you need to spend it. I think that the HIVE platform and HIVE will be very valuable in the future, and I take my steps accordingly.

May you have many days to power up even more. Thank you for reading.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ben HIVE’yi uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorum. Ayrıca, daha güçlü bir hesap ve daha güçlü bir HIVE topluluğu için belirli bir hedefe kadar HIVE oy gücünün arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Bu hedef 1000 HP, 5000 HP, 10000 HP veya daha fazlası olabilir. Özellikle yeni üyeler, burdan kazandıkları HIVE veya HBD’yi hemen nakde çevirmek istiyorlar. Ben bunu önermiyorum; fakat ihtiyacınız varsa yapacak bir şey yok tabi. Ben ilerde HIVE platformunun ve HIVE’nin çok değerlenceğini düşünüyorum ve adımlarımı buna göre atıyorum.

Oy gücünüzü daha fazla arttırabildiğiniz nice günlere. Okuduğunuz için teşekkür ederim.0
0
0.000
5 comments
avatar

Hedeflerinize ulaşabiliyor olmanız çok iyi. Bu güzel bir yöntem. Kendi başına bırakıldığında aynı verimi almak zor.👏

0
0
0.000
avatar

Burayi benimseyen ve devamlilik gosteren herkesin izlemesi gereken yollardan biri bence bu. Yolumuz uzun 😉

0
0
0.000