Altcoinová horečka sílí

in Česky!7 months ago

Altcoinová horečka je tu. Vidím to sám na sobě. A taky na grafech. Říkejte si co chcete, že krypto ještě nemá být v tom správném cyklu nebo naopak po půlení bitcoinu už je, ale grafy se ošidit nedají.

Toto je graf celkové kapitalizace kryptoměn.Jasně, nejsme ještě na hodnotách ICO bubliny z přelomu let 2017-2018, ale už jsme v celkové kapitalizaci nad hodnotami z roku 2019, kdy se Bitcoin podíval na hodnotu 14 000 USD. A to v době, kdy Bitcoin ještě ani není na 12 000 USD, tedy zatím, on se tam možná dříve nebo později podívá.

Důvod růstu na tomto grafu je dán samozřejmě také tím, že pouze na CoinMarketCap se nyní uvádí 6 237 kryptoměn! A nové neustále vznikají, přičemž mnohé z nich se ihned zařadí do TOP 200.

obrazek.png
Celková kapitalizec kryptoměn

Toto je zase pohled na bitcoinovou dominanci. Postupně nám klesá a klesá. Obrat přijít může, zejména pokud by Bitcoin udělal nějaký velký pohyb směrem nahoru nebo dolu. Ale spíše je zde vidět trend nástupu altcoinů. Důvod je nasnadě, Bitcoin se pohybuje dlouho v kanálu mezi 9000-10000 USD, tedy pohyboval donedávna, nyní to je pořád kanál řekněme 9000-12000.

obrazek.png
Graf bitcoinové dominance

Na grafu TOTAL2, který znázorňuje všechny altcoiny bez Bitcoinu si můžeme všimnout, že jsme v rostoucím kanálu. A to od března, kdy jsme zažili bezprecedentní koronavirový pád. Nutno podotknout že na všech trzích, včetně akciových.

obrazek.png
Kapitalizace altcoinů (tj. všechny kryptoměny mínus Bitcoin)

Kapitalizaci kryptoměn, ale také zlata (nově na ATH) a akcií můžeme přičíst velkému objemu "nových levných čerstvě natištěných" peněz v ekonomice. Nejenom té americké. Než tyto peníze použít pro osobní spotřebu, lépe je investovat. Do akciových a kryptoměnových titulů. Než bude hyperinflace, to potom porostou i tyto assety ale dolary se budou znehodnocovat. Scénář s hyperinflací v brzké době si myslím ale přeje málokdo (tedy kromě toho kdo je all-in v kryptoměnách a i tomu se může lecos pokazit).

Možná tak zlato v podobě cihliček nebo jako zlatý "token" PaxGold mohou ochránit investory před nějakou ekonomickou katastrofou. Ale kdo ví kdy přijde. Možná až po listopadových volbách prezidenta US. Do té doby by mělo vše vypadat jak se patří "v pohodě".

Altcoinová sezóna

Momentálně se dá na investicích do altcoinů docela vydělat. Stačí si altcoiny seřadit podle toho, zda jsou Oracles (Chainlink, Band, DOS network nebo další), DeFi (Compound, AVE, Synthetix, atd.) případně nějaké další buzz-altcoin-word. Teď třeba letí Ampleforth, který by měl být dlouhodobě v hodnotě kolem 1 dolaru, nyní za 73 centů. U něj je trochu problém, že pokud je pod dolar, mince vám ubývají, když nad dolar tak naopak přibývají. Divné ale je to tak, případně vysvětlím ve zvláštním článku. Nebo cokoliv z ekosystému Polkadot (takový vylepšený Cosmos).

Asi není špatné naskočit na vlak jménem altcoinová sezóna. Protože jako vždy, co jednou roste, podruhé bude klesat. Jde jen o to, kde se to otočí.


Použité grafy jsou z webu TradingView.com, kdo ještě nemá ani free registraci, doporučuji.

Sort:  

Congratulations @ritxi! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 40000 upvotes. Your next target is to reach 45000 upvotes.

You can view your badges on your board And compare to others on the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @hivebuzz:

Feedback from the last Hive Power Up Day