HIVE za 4000 dolarů? Nebo za 60? V příštím cyklu možná ano!

in Česky!8 months ago

Předvčerejší post byl trochu pesimistický, tak zkusím zahrát opačnou notu. Mnozí z vás už asi víte, že mě zajímají cykly kryptoměn. Konkrétně největším tahounem je bitcoin, takže tím. Jo, razím názor, že prostě dokud kryptem nebude platit babička v sámošce na vesnici, tak to není ta správná míra adopce. A vězte, že se vyvíjí chipy na přenos krypta offline, chce na něm máknout tým Cardana a svůj vlastní vymýšlí i kluci kolem Satoshilabs, tedy chytré hlavy co vymyslely hardwarovou peněženku Trezor. Půjde o to, že s krypto kartou budete moci platit nebo přenášet peníze tak, jako to děláte teď svoji VISA kartou.

Teď už ale k věci, dá se vůbec vypočítat budoucí cena kryptoměn? Potažmo HIVE? Je to pořád ještě mladá kryptoměna, asi se nejde odrazit z její minulosti. Proto přichází STEEM. Z jeho minulosti by se snad odrazit dalo.

Berme v potaz, že dle @penguinpablo statistik je blockchain Hive využívanější než Steem. Tyto nůžky se snad časem ještě více rozevřou, ale úplně jistý si tím nejsem. Marketingový mág Justin Sun ještě asi neřekl poslední slovo, i když to vypadá, že svůj zrak teď na chvíli odvrátil jiným směrem, konkrétně k jeho DeFi produktu s vlastním coinem JUST (jak nesebestředné 🙂) a stablecoinem USDJ.

Takže, z čeho vycházím?

Bitcoin měl zatím 4 vrcholy, ten ze začátku roku 2013 beru jako takový šum, nepočítám jej. No vždy se podívejte, že poměr předchozího vrcholu a dna vedl za použití Fibonacciho úrovně o 227% této hodnoty. Plus mínus. A poté spadl na Fibonacciho úroveň 161,8%. Opět, data neberte na dolar přesně. Ale trend sedí. Tedy historicky, jaká bude budoucnost, to samozřejmě nelze říct.

obrazek.png

Co tedy Hive a Steem?

Tímto měřením se dostanu k ceně Steem (ale beru v potaz Hive) kolem 4000 dolarů. Tak bych řekl, že to reálné není.

obrazek.png

Zkusme to jinak, přes altcoiny

Z altcoinu má nejvíce historických dat Litecoin a Ethereum. Zkusím to u nich.

Litecoin má trochu jiné úrovně. 150% a následný pád k 78,6%. Možná náhoda, příští vrchol Litecoinu by tedy mohl být 1380 USD a následný pád k 200 USD.

obrazek.png

Z Etherea mi nic smysluplného nevypadlo, nebudu jej tedy brát v potaz. XRP taky háže divné metriky.

Dogecoin

Jakž takž to vychází z Dogecoinu, ale nesmíte se dívat moc zblízka. Pokud bych měl být přísný, tak by se Doge taky nedal použít

obrazek.png

Hive

Takže konečně počítáme Hive, tedy Steem, ale rozumíme si. Z historických dat Steemu vypočítám budoucí cenu Hive. A vychází mí...60 dolarů za 1 HIVE v příštím vrcholu cyklu bitcoinu.

obrazek.png

Závěr

Je jasnék, že 4000 dolarů stát HIVE nebude, tedy řekl bych, že to je nereálné. Leda by se půlka světa vrhla na blogování. Nejspíš tato metrika funguje pouze na bitcoin, protože má více historických dat. Taky je dost dobře možné, že co fungovalo na historická data, nebude fungovat v budoucnu.

Použití dat Litecoinu nám může napovědět, ale zase je to věštění z jednoho historického údaje bez jakéhokoliv dalšího údaje. Ale víte jak to chodí, čím více údajů a historie, tím víc lidí s těmi informacemi operuje. Proto třeba tip na 100 000 USD za bitcoin nemusí vyjít, velcí hráči si nastaví prodeje mezi 80-90k a na těch 100k to třeba ani nedojde.


Grafy použité v článku jsou z TradingView


Co si myslíte o tomto měření? Je možné mít do pár let HIVE za 60 dolarů? Kolik odhadujete vy?

Sort:  

No zajímavé cifry, jen co je pravda :) Já si odhadovat netroufám (tipovací soutěže raději pořádám :D), ale jak už nějakou dobu opakuju, bral bych cokoliv nad dolar, což do budoucna reálné určitě je :)

@tipu curate 2

Upvoted 👌 (Mana: 7/21)

Díky, jo no já těma ciframa rád hážu a zatím mi to teda nikdy moc nevyšlo 😀 tak na to nespoléhejte

Nespoléhám, ale nezlobil bych se, kdyby ti to náhodou vyšlo :D

No, s mými skoro 11k HP už by to bylo na slušnou obživu někde u 10 dolarů za hive. A nemyslím, že v nejbližších letech půjde hive výše. Těch deset babek asi bude strop.

já těch 60 (pokud) stejně vidím jen jako nějaký výstřel na pár dnů/týdnů se stabilizací (doufejme) někde kolem těch 10 babek, ale jasně, jsem optimista

Člověk a McAffee míní...
Každopádně nahoru by to jít mohlo, nezlobil bych se :-)

!BEER


Hey @ritxi, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking your BEER.