Zítra začíná jaro | Lockdown v Čechách

in Česky!5 months ago

Tedy přesněji řečeno, nezačíná jaro, ale začne stejná situace, jakou jsme tu měli na jaře. Tedy lockdown, kouzelné slůvko, které jsme se naučili v roce 2020, stejně jako "promořovat" nebo "smrtnost". S jediným omezením, a tím je cesta do práce, obchodu s potravinami a drogerie.


Zdroj: Pixabay

Podnikatelé se mají na co těšit, vlastně asi všichni u nás, ve druhé nejhorší Covid zemi na světě. To, co se před pár týdny zdálo utopií se zítra stane realitou. Ven jen s rouškou, uvidíme zda i do lesa, nebo se tyto nesmysly budou dát nějak neřešit.

Pořád si nejsem úplně jistý, jak moc velká hrozba Covid vlastně je. Ano, zdá se, že v blízké době nám hrozí velké přetížení nemocnic. Na druhou stranu, většina těch pozitivních mají pouze nějaké slabé příznaky.

Osobně se raději budu chránit a svoje blízké tedy také, eRoušku už aktivně používám a naštěstí mi ještě neukázala, že bych měl zůstat doma nebo zajít na test. Ale kdo ví, co bude zítra, pozítří.....

O eRoušce jsem chtěl už kdysi napsat, ale zatím jsem k tomu neměl příležitost nebo spíš čas nebyl. Osobně jsem byl k ní poněkud pozedřívavý, ale po podrobném průzkumu jsem se rozhodl si aplikaci nainstalovat. Jako už minimálně milion lidí u nás.

Kdo ji ještě nemáte, doporučuji si ji nainstalovat. Je to po tom kusu hadru na puse prostě další způsob, jak se alespoň trochu chránit a vlastně i svoje blízké.

obrazek.png

Zde se o ní dozvíte více. Funguje na Android i iOS. https://erouska.cz/

Tak uvidíme, jak nám dlouho ten lockdown vydrží, jsem si jist, že 2. listopadu zrušen nebude, ale pokud se čísla nakažených začnou snižovat, začnu věřit. Do té doby se budu chránit a čekat, co bude.

Sort:  

Zapnuté BlueTooth? Zajímavé, jestli to pozná infikované podle toho, že mají také telefon se zapnutým bluetooth? To asi nebude fungovat, když projdu kolem infikovaného bez bluetooth, co?

Nebude, daný člověk musí mít zapnutý bluetooth. A ty když jenom projdeš, tak to samo o sobě nemusí vyhodnotit jako relevantní kontakt. Kdyby jsi s ním byl zavřený hodinu na místě 2x2 metry, tak by to asi vyhodnotilo jinak. A on ten druhý nejspíš ještě není nakažený/pozitivní, až bude a dostane od hygieny "kód", zadá ho do své eRoušky a tobě dojde info, na základě tvého předchozího bluetooth-to-bluetooth kontaktu, že bys mohl být také pozitivní.

Aha. Asi budu šetřit baterky zatím. Díky za vysvětlení.

@tipu curate 2