Leofinance vytahuje další novinky z rukávu

in LeoFinance5 months ago

10x rychlejší stránky?!?

Včera se zase @leofinance a @khaleelkazi rozjeli s novinkami, a i když se to pak trochu seklo, dali všanc novinku jménem Lightning DB layer, což je to, co by mělo zrychlovat akce na stránkách leofinance.io. Jak je vidět z následujícího obrázku, který pochází z článku leofinance.io, tak rychlost načítání stránek by měla být opravdu drasticky zvýšena...
image.png


Co tato databáze vlastně dělá?

No předně, když není dostatek prostředků pro rychlou akci (např. rychlé dávání upvotů v jeden okamžik) v komunikaci s Hive blockchainem, tak Lightning layer vytvoří "frontu akcí", která tyto rychlé akce jakoby nasaje, a poté v pustí zpět do Hive blockchainu - zpoždění je minimální, ale pro vás to znamená neuvěřitelně rychlou reakci s tím, že můžete dělat na něčem jiném a někde jinde.

To umožňuje všem uživatelům komunikovat, aniž by viděli všechny chyby typu „chyba v blockchainu“, když rychle provádějí akce na frontendu Bohužel určitá omezení rychlosti stále existují. Protože LeoFinance existuje ve druhé vrstvě Hive blockchainu (aktuálně v Hive-Engine, kdy by měl brzy migruvat do samostatné druhé vrstvy), dochází k dalšímu zpoždění u určitých aspektů webu.

Tato zpoždění mají zejména dopad:

  • Časy komentářů
  • Časy publikování příspěvků
  • Stránka peněženky
  • a další.....

LeoFinance silně závisí na rychlosti jak API Hive, tak API druhé vrstvy (dnes Hive-engine).

Z tohoto pohledu se mi líbila věta od @leofinance v jejich výše zmíněném článku kdy o Lightning DB layer můžete uvažovat jako o jakési „Middle-man mezipaměťové hladině“, která slouží jako okamžitý prostředník mezi LeoFinance a Hive blockchain.

Další oznámení v článku...

Je tam ještě jedna zmínka o "twitter like" #ProjectBlank, což by mohla být opravdová bomba - představte si něco jako "tweet" pod názvem "blank". To by měl být twitter na blockchainu HIVE s blanky místo tweetů ;-). WOW krásná představa.

Airdropy?

V některých z předchozích článků pak leofinance napsali i o airdropech a to podle toho, kolik máte LEO power nebo LEO miner tokenů. Více o tom zatím není známo, mělo by to být ale v blízké budoucnosti uvedeno v nějakém dalším článku od @leofinance.

Docela dlouhý článek co, ale myslím, že jsou v něm docela podstatné informace, které by mohli mít na budoucí vývoj Leofinance a možná i HIVE blockchainu podstatný vliv. Uvidíme.

Sh.

Posted Using LeoFinance Beta

Sort:  

LeoFinance jsou pro mne osobně čím dál zajímavější. Taky byly první aplikace, co jsem objevil z celého HIVE ekosystému, takže pro ně mám slabost jako pro první lásku. 🙂

Jak jsi je (Leofinance) našel? Přes twitter nebo jinak? Zajímalo by mne to jen z pohledu toho, jak se právě "chlubí" možností propojit Twitterový účet s Leofinance/Hive účtem. Tak jestli to bylo tím.
Jinak se na Leofinance chystají opravdu velké věci, tak snad máš nakoupeno dost Leo tokenu ;-).