NFT's

in LeoFinance4 months ago

NFT (non-fungible tokens)

So what do you think about NFT? Do you even know what it is, and that those who know about it can already make an incredible bundle of money, if they can do something?

What exactly is NFT?

It is a special type of cryptographic token, which is not copyable, everyone has something unique.
Tokens like BTC, HIVE, ETH are fungible. If I send you BTC, HIVE whatever you don't ask me "which HIVE did you send... exactly?" because they are all the same. Not with non-fungible tokens.
NTFs often serves as something to protect you from copying. It is used in digital art or in online gaming (mainly via blockchain platforms such as several games available via www.WAX.io).

How did I mean that money? For example, one NFT was recently sold for 6.6 million USD (ARTnews). It is the work of an artist under the pseudonym Beeple, which is none other than the well-known network artist Mike Winkelmann.

CROSSROADS by net artist Beeple. (COURTESY BEEPLE/NIFTY GATEWAY)

According to Bankless (which is by the way superb post about NFT and economy in it - read it please) over $120m of crypto art has been sold in the past 12 months.

Some may be wondering how it is possible to put huge money in the order of thousands of dollars for an idiotic animated gif. Well, the question is good, but it's exactly the same as asking why you put such money for a canvas too ...

Anyway, we'll see where the world of art goes. There may be no more "live" exhibitions. What we know...
Anyway, you can do some NFT and try to put it in the frame on the HIVE blockchain - try nftshowroom.

You can see how to do it in this article form @stellabelle.


CZE

NFT (non-fungible tokens)

Tak co si myslíte o NFT? Víte vůbec, co to je, a že ti, kteří vědí, na tom již mohou vydělat, pokud teda něco umí, neuvěřitelný balík peněz?

Co to je vlastně to NFT?
Je to speciální typ kryptografického tokenu, který není okopírovatelný, každý má něco unikátního.
NFT často slouží jako něco, co chrání oproti okopírování. Používá se i v digitálním umění nebo třeba v online hraní (převážně přes blockchain platformy jako třeba několik her dostupné přes www.WAX.io).

Jakpak jsem myslel to s těmi penězmi? No třeba před nedávnem se prodal jeden NFT za 6,6mil USD (ARTnews). Jedná se o dílo umělce pod pseudonymem Beeple, což není nikdo jiný než známý síťový umělec Mike Winkelmann.

A co třeba toto: dle Bankless se za posledních 12 měsíců prodalo digitálního umění přes NFT za 120 mil. USD.

Někteří se možná ptáte, jak je možné dát za idiotský animovaný gif ohromné peníze v řádech třeba tisíců dolarů. No otázka dobrá, ale to je úplně stejné jako se ptát, proč dát za nějaké plátno taky takové peníze...

No každopádně uvidíme, kam se ten svět umění dostane. Možná už nebudou žádné výstavy "na živo". Co my víme...
Každopádně i vy si můžete udělat nějaké NFT a zkusit ho dát do frcu na HIVE blockchainu - zkuste nftshowroom.
Jak na to se můžete podívat ve článku od stellabelle.

Posted Using LeoFinance Beta

Sort:  

Na grafiku je https://nftshowroom.com/ , na fotky zase https://lensy.io
Já fotím, něco jsem dal na Lensy a prodal. Je tam i prostor na spekulace. Třeba tuhle fotku si ode mě borec koupil za 6 hive a nabízí ji za 90 (zatím neúspěšně :) ).

JJ, na lensy úplně zapomněl...

Posted Using LeoFinance Beta

@pavelsku, nemohu tam dát žádnou svou fotku. Co jsi dělal, aby jsi ji tam mohl dát do nft? Díky.

Do profilu zadej nějaké odkazy na svoje fotky (google drive, instagram, twitter, cokoliv), zaškrtni souhlas s podmínkami a klikni na Apply for Whitelist. A když se jim budeš líbit, tak tě dají do whitelistu a zpřístupní se ti možnost Tokenize.

No tak to asi máš nějakou stránku, kde máš spousty fotek co? No asi si ji budu muset udělat :-).

Já ani neumím napsat článek na leofinance, abych z toho dostal nějaké jejich tokeny...

To je věc jednoduchá - napiš cokoli, co se jen zdánlivě dotýká ekonomie - krypo, finance atp. a máš to. Myslím, že i ty jsi napsal několik článků, kde nějké takové téma bylo...

No. Já už napsal cokoliv. I na Leofinace. Ale na Leofiance není můj příspěvek vidět a nepřipíše se mi ani tisícina leo... Čert ví proč.

No to bude možná tím, že na tvé články třeba nikdo, kdo má LEO power (LP) nehlasoval. Nebo, a to si myslím, by mohl být ten správný důvod, nedal jsi správný tag.

Úplně nejjednodušší, jak mít správný tag, je psát články přímo ze stránek leofinance.io.

PS: Myslím, že mám docela na CESKY poměry dost LEO power, tak jsem ti dal 100 % hlas, a myslím, že by jsi za 7 dní měl mít na https://leodex.io/ (hive-engine.com) nějakých 0,075 LEO odměny...

Ahoj! Sám mám zastakovaných asi 200 LEO. Žádné další jsem nedostal asi půl roku... Zkus se, prosím, podívat na tohle. Proč jsem nic nedostal? Proč to není vidět na https://leofinance.io/, když jsem to tam psal? Díky. I když hlasuju z Leofinance, moje hlasovací síla tam neubývá...
https://peakd.com/hive-167922/@krakonos/it-used-to-be-easier-for-the-silvegoldstackers

No to je velmi zajímavé. Nechápu. Psal jsem na discord, uvidím, co k tomu řeknou...

Tak už možná vím, možná jseš "muted". Ptal jsem se, co to znamená a jak se toho zbavit, ale zatím žádná odpověď.

Tak to mám blbý, nic nic... A najednou je ze mě mutant!

No to nevím, každopádně ani nevím, kde se dá tato informace najít. Viděl jsem jen tohle
image.png